Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.01.2018 11:00 Publikacja: 08.01.2018 11:00
Rynek usług maklerskich jest w okresie permanentnych zmian. I nieważne, czy w branży akurat panuje hossa czy też bessa. W 2016 r. działalność ograniczył ING Securities (obecnie BM ING Banku Śląskiego), co w praktyce oznaczało m.in. zamknięcie działu analiz. Wtedy wszyscy narzekali, że jest to jeden z najbardziej namacalnych dowodów słabnącej kondycji domów maklerskich. Ta jednak wyraźnie polepszyła się w 2017 r., głównie dzięki większej aktywności inwestorów na warszawskiej giełdzie. Mimo tego branża maklerska nie uniknęła kolejnych zmian. Te dotknęły m.in. DB Securities, który również ograniczył działalność na rynku polskim i w efekcie nasz rynek zubożał o kolejny zespół analityczny.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
- Transformacja energetyczna oraz automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych to według nas dwa najważniejsze nurty procesów modernizacyjnych i inwestycyjnych w Polsce w najbliższych latach - mówi Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.
Umiejętność szybkiego dostosowania własnego zdania w reakcji na nawet niewielkie zmiany fundamentalne okazała się kluczowa w 2024 roku – mówi Emil Popławski z BM Pekao, zwycięzca rankingu analityków.
BM Pekao wciąż króluje na rynku analiz. Zdaniem zarządzających firma ta posiada w swoich szeregach najlepszego analityka. Jest nim Emil Popławski. BM Pekao ma także najlepszy zespół analiz.
Obszarem, który z pewnością musimy wzmocnić jest technologia w zakresie prezentacji i dystrybucji analiz – mówi Tomasz Duda, szef działu analiz BM Pekao, który wygrał w rankingu najlepszych zespołów analitycznych.
Analitycy widzą mocny potencjał wzrostu wyceny Murapolu i Atalu, solidny w przypadku Develii i jednocyfrowy w przypadku Domu Development.
BM mBanku odpowiedziało na ruch GPW i obniżyło opłaty za handel ETF - ami. Promocyjna stawka na razie będzie obowiązywała przez miesiąc.
Giełdowi inwestorzy znowu wykazują zwiększone zainteresowanie walorami wrocławskiego producenta chemii budowalnej. To konsekwencja opublikowanej dziś rekomendacji „kupuj” z ceną docelową na poziomie 50,6 zł.
Grupa inwestorów pasywnych będzie zyskiwała na znaczeniu kosztem tych aktywnych i polscy brokerzy muszą to uwzględnić w swoich strategiach – mówi Maksymilian Skolik, dyrektor BM mBanku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas