Fundusz kupił w transakcji pakietowej 450 tys. własnych akcji.
Aktualizacja: 04.10.2001 18:53 Publikacja: 04.10.2001 18:53
Fundusz kupił w transakcji pakietowej 450 tys. własnych akcji.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Kluczowe dla rozwoju sytuacji będzie to, jakie decyzje podejmą Chiny. Na razie wydają się przygotowane na dalszą eskalację konfliktu.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Od momentu ogłoszenia przez Trumpa nowej polityki celnej obserwujemy wyraźne nasilenie globalnej awersji do ryzyka, co przekłada się na wyprzedaż na giełdach.
Rewolucja i całkowita zmiana standardów w zasadach handlu ze wszystkimi państwami świata stała się faktem. Dokona tego prezydent USA.
Wkrótce skończy się noworoczne okienko czasowe, które co do zasady sprzyja bykom. Ich pozycja może więc słabnąć.
Średnia prognoza wzrostu indeksu S&P 500 na 2025 r. stawiana przez największe banki inwestycyjne wynosiła w styczniu około 13 proc.
Ostatnia w marcu sesja na GPW, podobnie jak na większości rynków w Europie, a wcześniej w Azji, zakończyła się sporymi spadkami indeksów.
Rentowność 30-letnich obligacji USA wzrosła we wtorek do 5,02 proc., najwyższego poziomu od października 2023 r. W środę nadal rosły rentowności wszystkich obligacji, gdyż inwestorzy wycofywali się w oczekiwaniu na załamanie się popytu zagranicznego w związku z wejściem w życie ceł.
Kwiecień na GPW i światowych rynkach zaczął się burzliwie. Wszystko dzięki Trumpowi. Tak ja zapowiadał, nałożył cła odwetowe na partnerów handlowych i w niektórych przypadkach odwet jest znacznie silniejszy, niż się spodziewano.
Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.
Największa spółka z WIG20 to w tym roku solidny komponent indeksu dużych firm. Realizacja zysków jednak i jej nie omija.
Rynki mają za sobą trudny koniec tygodnia, choć GPW wciąż pozostaje relatywnie silniejsza. Inwestorzy sami do końca nie wiedzą, co myśleć o amerykańskich cłach, a do tego coraz większe obawy budzi kondycja amerykańskich konsumentów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas