Część 2: W nauczeniu programu analizy rynku i podejmowania decyzji pomagają operacje arytmetyczne, logiczne, relacji i przypisania. Poniżej wyjaśniamy na czym one polegają.

W "Części 1" pisaliśmy, że programowanie można porównać do tworzenia przepisu na ciasto. Musimy podać rodzaj i ilość składników, a następnie pokazać instrukcje ich łączenia.

Aktualizacja: 06.02.2017 14:45 Publikacja: 31.10.2016 11:04

Powyżej widzimy ekran Meta Editora z zadeklarowanymi zmiennymi i komentarzami. Najpierw zadeklarowan

Powyżej widzimy ekran Meta Editora z zadeklarowanymi zmiennymi i komentarzami. Najpierw zadeklarowane są trzy zwykłe zmienne: dwie typu int (Stop Loss i TakeProfit) oraz jedna typu double (LotSize). Obok nich znajduje się komentarz liniowy, który rozpoczyna się znakiem „//”. Niżej są zadeklarowane dwie zmienne tablicowe typu int. Pierwsza – Przesuniecie – ma zarezerwowanych pięć „szufladek” na dane, a druga – Skok – ma zarezerwowanych dziesięć „szufladek”. Pod tablicami znajduje się komentarz blokowy zamknięty między znakami: „/*..*/”. Komentarze są kolorowane na szaro i odróżniają się od pozostałych elementów składni MQL. Są one tylko informacją dla użytkownika. Program omija je przy czytaniu kodu.

Foto: Archiwum

Składniki to w programowaniu zmienne, czyli dane o różnych typach, które omówiliśmy na poprzedniej kolumnie. Teraz pójdziemy krok dalej i pokażemy kolejne elementy składni MQL, które pozwalają przeprowadzać na zmiennych odpowiednie operacje.

Zmienna tablicowa

Pozostało jeszcze 97% artykułu
Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Inwestycje
ESRS G1 Postępowanie w biznesie
Inwestycje
Złoto już powyżej 3300 dolarów za uncję
Inwestycje
Złoto może być nawet dwa razy droższe
Inwestycje
Krajowy popyt na obligacje nie odpuszcza
Inwestycje
Trump przegrywa we własną grę. Na rynkach ogromny chaos