Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 14:32 Publikacja: 31.10.2016 11:02
Prezentujemy przykładowe okno Meta Editora, w którym zadeklarowano dziewięć zmiennych (sześć typu int, jedną typu double i dwie typu bool). Aby sprawdzić, czy deklaracje zostały wykonane poprawnie, należy na górze okna wcisnąć przycisk kompilacji. Na dole pojawi się wówczas raport o błędach lub ich braku. W tym przykładzie mamy jeden błąd – w linii 18. i kolumnie 11. Po prawej stronie ekranu mamy okno pomocy, w którym wyjaśnione jest znaczenie zmiennej typu bool. Aby uzyskać taką podpowiedź, trzeba użyć klawisza F1.
Foto: Archiwum
W tym celu tworzy się zmienną, czyli coś w rodzaju szufladki o określonej wielkości pamięci, w której owe dane są umieszczane. W przypadku narzędzi inwestycyjnych mogą to być dane dotyczące na przykład odległości zlecenia stop loss od ceny otwarcia pozycji. Aby budowany przez nas program przechował te dane w pamięci, musimy mu podać dwie kluczowe kwestie. Po pierwsze, nazwę (tzw. identyfikator) owej szufladki (zmiennej), a po drugie, rodzaj przechowywanych informacji, czyli typ danych (na przykład liczba całkowita). Trzymając się przykładu z poziomem stop lossa, moglibyśmy nadać zmiennej nazwę (identyfikator) SL albo stop_loss, albo zlecenie_obronne. Mamy tu spore pole do popisu, ale musimy trzymać się pewnych ograniczeń wynikających ze specyfiki języka programowania. Nazwy zmiennych nie mogą zawierać polskich znaków ani spacji (zamiast odstępu używa się podkreślenia). Dozwolone znaki to: (a..z), (A...Z), podkreślenie ( _ ) i cyfry (0...9). Tutaj należy pamiętać, że zmienne o nazwach ABC i abc to dwa zupełnie różne byty. Co istotne – nazwa zmiennej nie może się zaczynać od liczby, a jej długość nie może przekraczać 31 znaków. Ponadto nie można korzystać z słów zastrzeżonych, które są identyfikatorami wbudowanymi już w MQL i mają przypisaną ściśle określoną funkcję (na przykład operator warunkowy „if").
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
W obecnych bardzo niepewnych czasach, targanych pandemią oraz wojną, inwestowanie może wydawać się jeszcze trudniejszą sztuką niż wcześniej. Czy na pewno?
Zasady funkcjonowania GPW są słabo znane. Rośnie jednak ogólna samoocena wiedzy ekonomicznej. Najbardziej znanym sposobem oszczędzania na emeryturę są PPK.
Coraz więcej firm z branży kosmicznej interesuje się debiutem na małym parkiecie. W przyszłości będą to ważni reprezentanci sektora spółek technologicznych?
Analitycy wskazują, że bitcoin nie jest bezpieczną przystanią, jak mogłoby się wydawać. Największe tokeny próbują odrobić poniedziałkowe straty, ale wielu jeszcze się to nie udało. Czynnik ryzyka nie zniknął.
Mimo że złoto wypracowało w tym roku ujemną stopę zwrotu, to popyt inwestorów dopisuje. Coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału jest również zakup beczek whisky. Z jakim progiem wejścia trzeba się liczyć?
Większość bezpieczniejszej oferty TFI w tym roku jest pod kreską i oczywiście przegrywa z inflacją. Jest jednak grono produktów, które przyniosły nominalne zyski uczestnikom.
Sierpień przyniósł zdecydowaną poprawę pod względem napływów do funduszy inwestycyjnych w porównaniu z lipcem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas