Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.01.2025 11:37 Publikacja: 18.10.2022 05:00
Krzysztof Poznański, szef Polskiej Rady Centrów Handlowych. Fot. mat. prasowe
Foto: Exclusive
W obliczu kolejnych podwyżek cen, jak i ryzyka ograniczenia dostaw prądu firmy na wyścigi wdrażają programy oszczędnościowe. – Za 60–80 proc. wydatków energetycznych obiektu odpowiadają wynajmowane powierzchnie handlowe, a pozostałe to części wspólne. Oczywiście każdy budynek czy kompleks ma swoją specyfikę i nie zawsze będzie to ten sam katalog działań – mówi Krzysztof Poznański, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych, która przygotowuje właśnie dla swoich członków poradnik energetyczny, który na bazie najlepszych praktyk wskazuje jak centra handlowe mogą oszczędzać energię i redukować straty ciepła.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jeszcze do piątku mogą się zgłaszać do syndyka wierzyciele Manufaktury Piwa, Wódki i Wina. Jest ich już 400, a może być o wiele więcej, bo przed rokiem podczas postępowania układowego wyszło na jaw, że Manufaktura miała wtedy 237 mln zł długów u 1383 wierzycieli. Czego mogą się spodziewać akcjonariusze i obligatariusze MPWiW?
Pierwsze spółki z WIG-odzież podsumowały sprzedaż w IV kwartale 2024 r. Jak ocenili je specjaliści z biur maklerskich?
30 mld zł wynosi wycena Żabki, bazująca na średniej cenie z aktualnych rekomendacji. To oznacza, że kurs ma jeszcze 38-proc. przestrzeń do zwyżki.
Notowania handlowej spółki mają za sobą świetny początek roku. Od końca grudnia zyskały prawie 14 proc. Kurs wreszcie przekroczył cenę z IPO.
Dystrybutor IT ma za sobą udany rok obrotowy. Wprawdzie jego przychody spadły, ale zyski urosły. Zarząd deklaruje, że obecny rok też będzie dobry. Jakie plany ma grupa?
Branża e-commerce rośnie dynamicznie od wielu lat, będąc dziś jednym z najważniejszych segmentów rynku detalicznego. Przyczyny tego zjawiska są oczywiste – to postępująca cyfryzacja i zmieniające się zachowania zakupowe konsumentów, którzy wymagają od firm coraz więcej.
Polacy przyzwyczaili się już do tego, że ceny w sklepach są coraz wyższe. I nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się zmienić.
Specjalny sklep został uruchomiony w Warszawie, niedaleko Teatru Wielkiego. Firma realizuje plan ponad 1 tys. otwarć rocznie.
W tym roku cięcie wydatków świątecznych ma w planach co drugi konsument, choć przed rokiem było to aż trzech na czterech. Dla handlu trudno o lepsze informacje. W niektórych branżach sam grudzień przynosi obroty takie jak standardowy kwartał.
W Black Friday liczba transakcji wzrosła o 53 proc. w porównaniu z pozostałymi dniami listopada. Sprzedawcy online zanotowali obroty wyższe o 136 proc. Przed rokiem ten wzrost wynosił 116 proc., co wskazuje, że ten sezon świąteczny zapowiada się obiecująco.
Globalna gospodarka nie weszła w recesję, a konsumenci w ostatnich latach nie tylko w Polsce, ale również w Europie i Stanach Zjednoczonych okazali się zaskakująco odporni na inflację, zwiększając wydatki. Ich wzrost staje się jednak coraz bardziej selektywny, a potrzeba odbudowy oszczędności w połączeniu z niepewnością co do dalszej trajektorii inflacji, czy cen energii skłania miliony gospodarstw domowych do ostrożniejszego operowania budżetem oraz odbudowy oszczędności.
Karne podwyżki ceł mogą uderzyć w styczniu nie tylko w Chiny, ale również w Meksyk i Kanadę. Prezydent elekt powiązał tę kwestię z problemem narkotyków oraz nielegalnej imigracji.
Printemps, , jedna z najbardziej znanych francuskich sieci domów towarowych z luksusowymi towarami, jako pierwsza sieć w Europie umożliwiła płatności kryptowalutami.
Sieć Popeyes działa już w Polsce od półtora roku i zapowiada szybsze tempo rozwoju
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas