- Mispol planuje rozwijać działalność handlową powiązaną z Agrovitą – potwierdza prezes Mispolu Petras Jasinskas. Dodaje, że spółka zamierza zainwestować w unowocześnienie marki. Chce również znacząco rozszerzyć dystrybucję Agrovity. Agrovita zajmuje się produkcją m.in. dań gotowych i przetworów owocowo-warzywnych. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku zarząd Mispolu informował o podpisaniu sześciu listów o poufności z podmiotami zainteresowanymi przejęciem Agrovity. W tym gronie były m.in. spółki z branży oraz inwestorzy finansowi zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Zarząd podkreślał jednak, że nie zamierza pozbywać się Agrovity za bezcen. Jak potwierdza prezes, to właśnie rozbieżności w kwestii ceny spowodowały, że do transakcji nie doszło.

-  Sprzedaż Agrovity byłaby korzystna z punktu widzenia spółki, bo wiązałaby się przede wszystkim z pozyskaniem gotówki, która mogłaby zostać przeznaczona na spłatę zadłużenia – komentuje Monika Kalwasińska, analityk z DM PKO BP. Jej zdaniem pozostawienie Agrovity w grupie Mispolu niewiele zmieni. - Spółka będzie musiała znaleźć pomysł na efektywne wykorzystanie majątku Agrovity. Bez wątpienia korzystniejsza dla Mispolu byłaby sprzedaż Agrovity niż jej dalsze pozostawienie w grupie – uważa Kalwasińska.

Mispol rozważał sprzedaż Agrovity, ponieważ chciał się skoncentrować na dwóch segmentach: karmie dla zwierząt oraz konserwach i pasztetach. W ciągu dziewięciu miesięcy 2011 r. giełdowa grupa miała 226,4 mln zł obrotu i 13,4 mln zł straty.