Zmiany w Respect Index

W skład indeksu weszło 20 spółek. W porównaniu z poprzednią edycją zaszła jedna zmiana. Indeks opuścił Kredyt Bank. Nową spółka jest zaś Pelion.

Aktualizacja: 16.02.2017 01:38 Publikacja: 24.01.2013 10:53

Zmiany w Respect Index

Foto: Fotorzepa, Danuta Matloch dm Danuta Matloch

Pozostałe firmy w Respect Index to: Apator, Azoty Tarnów, Bank BPH, LW Bogdanka, Budimex, Bank Handlowy, Elektrobudowa, Bank ING, JSW, KGHM, Kogeneracja, Lotos, Bank Millennium, Netia, PGE, PGNiG, PKN Orlen, PZU oraz Telekomunikacja Polska.

- Większość spółek z obecnego składu jest w indeksie od początku jego historii. Bez wątpienia możemy mówić o nich jako o liderach wśród spółek, które działają zgodnie z najwyższymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi Beata Jarosz, członek zarządu GPW.

RESPECT Index obejmuje swoim portfelem polskie spółki z głównego rynku GPW, działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych. Pierwsza edycja tego projektu odbyła się w listopadzie 2009 r.

- Na przestrzeni lat projekt się zmieniał i na pewno czekają go kolejne modyfikacje. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach znajdzie się więcej spółek, gdyż 20 firm w Respect Index to wciąż jest bardzo mało. Otrzymujemy sygnały od inwestorów, że sam indeks jest rozpoznawalny. Gorzej jest z identyfikacją spółek. Rolą GPW jest aby i to się zmieniło. Chcemy aby inwestorzy wiedzieli jakie spółki znajdują się w tym indeksie - mówi Beata Jarosz.

Kolejne zmiany w Respect Index przewidziane są za rok.

Coraz więcej spółek pamięta o społecznej odpowiedzialności biznesu

Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Pierwszy bank z 7,2% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. złotych
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego
Gospodarka
Ludwik Sobolewski rusza z funduszem odbudowy Ukrainy
Gospodarka
„W 2024 r. surowce podrożeją. Zwyżki napędzi ropa”
Gospodarka
Szef Fitch Ratings: zmiana rządu nie pociągnie w górę ratingu Polski