Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.02.2025 18:50 Publikacja: 31.05.2023 21:00
Foto: SEBASTIEN BOZON
Fidelity dokonała zmian w wycenie księgowej swoich udziałów w Twitterze. To nie jedyne przeprowadzone przez nią cięcie oceny wartości tego popularnego serwisu społecznościowego. Do pierwszego doszło już w listopadzie zeszłego roku. Wówczas eksperci Fidelity oceniali, że Twitter jest wart 44 proc. tego, co zapłacił za niego miliarder Elon Musk, który w październiku 2022 r. przejął go za 44 mld USD. Musk sam jednak przyznaje, że mocno przepłacił za tę platformę. Niedawno powiedział, że jest ona warta „mniej niż połowę” tego, ile na nią wydał.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Administracja Trumpa rozważa kwestię wprowadzenia 10-proc. ceł na towary z Unii Europejskiej. Taki ruch mógłby wepchnąć strefę euro w recesję. Przykład nagłej zmiany planów dotyczących Kanady i Meksyku pokazuje jednak, że prezydenta USA da się obłaskawić.
W 2024 roku krajowa sprzedaż piwa nadal spadała pomimo odbywających się w tym kraju Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego zmniejszyła się o 1,4 proc., o 119,4 mln litrów w porównaniu do roku poprzedniego.
Historyczne zmiany zachodzą na największym i najbardziej płynnym rynku akcji na świecie. Przewagę nad giełdami o statusie publicznym zyskują platformy prywatne.
Chiny przystąpiły do wojny handlowej, na nowo rozpętanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. We wtorek Państwo Środka ogłosiło, że wprowadza 15-proc. cła na import amerykańskiego węgla i LNG. Zadaje też cios firmie Alphabet, właścicielowi Google’a, a także znanym markom odzieżowym, jak Tommy Hilfiger czy Calvin Klein.
To, że amerykański prezydent Donald Trump podniósł cła na towary z Kanady, Meksyku i Chin, wywołało wstrząs na rynkach. Spodziewano się bowiem wcześniej, że polityka handlowa USA będzie zaostrzana w sposób stosunkowo powolny i stopniowy.
Prezydent USA zdecydował o zawieszeniu karnych ceł nałożonych na Meksyk, po tym jak meksykańska prezydent Claudia Sheinbaum zgodziła się na wzmocnienie ochrony granicy.
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała zgodę na fuzję Trump Media & Technology Group, ze spółką specjalnego przeznaczenia (SPAC) Digital World Acquisition Corp.
Niektóre organizacje zarzucają właścicielowi platformy X antysemityzm, ale rząd izraelski i przedstawiciele tamtejszej branży venture capital jakoś nie dostrzegają w nim antysemity.
Platforma X złożyła pozew przeciwko organizacji Media Matters, oskarżając ją o zniesławienie.
Platforma X, znana wcześniej jako Twitter, jest warta o ponad połowę mniej niż rok temu zapłacił za nią Elon Musk. X jest wart 19 miliardów dolarów po zakupie za 44 miliardy dolarów.
Freak fighty nie są niczym nadzwyczajnym w dzisiejszym świecie. W walkach na ringu uczestniczą gwiazdy z całego showbiznesu. W ostatnich tygodniach świat emocjonował się jednak inną potencjalną walką, pomiędzy gigantami amerykańskiego biznesu – Elonem Muskiem oraz Markiem Zuckerbergiem.
Z wyliczeń Fidelity wynika, że Twitter jest obecnie warty 33 proc. , tego co zapłacił za niego w zeszłym roku Elon Musk.
Eksperci amerykańskiego banku centralnego, na bazie danych Twittera Inc., skonstruowali nową miarę nastrojów panujących na rynku finansowym. Przekonują oni, że mogą one być pomocne w przewidywaniu zmian w polityce pieniężnej.
Wielkie banki obsługujące Elona Muska szukają alternatywy dla drogiego i ryzykownego długu, którym został obarczony Twitter w wyniku jego przejęcia przez najbogatszego człowieka na świecie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas