Początkowo nic jednak nie wskazywało na negatywny scenariusz sesji. Zarówno na zachodnioeuropejskich giełdach, jak i rynkach z naszego regionu wśród handlujących przeważał optymizm, choć przewaga kupujących była zbyt przekonująca. Pozytywnie nastawiły inwestorów wieści gospodarcze z Chin. Dane nt. produkcji przemysłowej wypadły lepiej od oczekiwań, co dobrze świadczy o potencjale odradzającej chińskiej gospodarki, dając mocny impuls m. in. notowaniom surowców przemysłowych. Po południu nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji. Krajowe indeksy roztrwoniły wypracowaną zwyżkę, a w końcówce handlu inicjatywę na rynku przejęli sprzedający, spychając główne indeksy w strefę spadków. WIG20 finiszował ponad 0,2 proc. pod kreską, utrzymując się jednak  tuż nad psychologicznym poziomem 2 tys. pkt.

O losach sesji przesądziło dopiero wejście do gry negatywnie nastawionych Amerykanów, którzy postanowili odchudzić nieco swoje portfele z akcji. W efekcie początek notowań za oceanem przyniósł spadki głównych indeksów, co nie pozostało nie zauważone przez inwestorów handlujących na pozostałych rynkach akcji.

Ochłodzenie nastrojów w Warszawie najmocniej dało się we znaki posiadaczom walorów największych spółek, choć nie zabrakło pozytywnych wyjątków. Na celowniku kupujących znalazły się przede wszystkim akcje CD Projektu, mocno drożejąc już trzecią sesję z rzędu. Zainteresowaniem cieszyły się również papiery wybranych spółek z sektora finansowego, jak PZU i Pekao., ale ich wzrosty były już mniej przekonujące.

Przeciwwagą były dla nich mocno przecenione akcje JSW i Allegro. Chętnie pozbywano się też akcji surowcowych potentatów, wśród których najmocniej ucierpiały  notowania KGHM i PKN Orlen.

Większa ochotę do zakupów akcji można było zauważyć w segmencie małych i średnich spółek, co pozytywnie przełożyło na notowania większości firm z szerokiego rynku. Efektowny rajd kontynuowały akcje Mabionu, tym razem dokładając 24 proc. Wiara inwestorów w biotechnologiczną spółkę nie słabnie po zawarciu ramowej umowy z amerykańskim koncernem Novavax w sprawie produkcji szczepionki przeciw Covid-19. Uwagę inwestorów przykuły również mocno drożejące akcje Forte, co miało związek z transakcjami głównego akcjonariusza spółki, który dokupił kolejne znaczące pakiety akcji.