Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.02.2025 17:49 Publikacja: 25.04.2023 21:00
Foto: Adobestock
Po Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie kolejna uczelnia otwiera nowe możliwości dla pasjonatów rynku kapitałowego. Uniwersytet Łódzki podpisał z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego umowę, na mocy której utworzony ma być kierunek studiów, po zakończeniu którego absolwenci będą mogli uzyskać wpis na listę doradców inwestycyjnych.
Umowa dotyczy studiów stacjonarnych drugiego stopnia na kierunku: rynek finansowy – doradztwo inwestycyjne, na wydziale ekonomiczno-socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Przedstawienie KNF dyplomu ukończenia tych studiów oraz wymaganego zaświadczenia upoważni absolwenta do wpisania na listę doradców inwestycyjnych. Absolwenci tego kierunku nie będą więc już musieli zdawać trzyetapowego egzaminu organizowanego przez KNF.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Andrzej Klesyk wrócił do PZU i już działa. Stanowisko stracił Jarosław Mastalerz, prezes PZU Życie, do rady nadzorczej tej spółki dołączyli Dariusz Filar i Waldemar Maj. Będzie przegląd strategii PZU, w tym polityki dywidendowej i planów sprzedaży Aliora do Pekao.
Największy bank w Polsce PKO BP chce, by na koniec tego roku nawet 90 proc. kredytów mieszkaniowych było dostępnych w pełni cyfrowym procesie. Podobne plany mają też inne banki.
Uczestnicy Europejskiego Forum Rynków Kapitałowych debatowali w gmachu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, jak zapewnić rynkom szybszy rozwój.
Uczestnicy Europejskiego Forum Rynków Kapitałowych debatowali w gmachu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych jak zapewnić europejskim rynkom kapitałowym szybszy rozwój.
Norweski fundusz trzyma w akcjach spółek z GPW równowartość 5 mld zł. To 0,1 proc. wartości jego inwestycji na globalnych giełdach.
Minister aktywów państwowych przyznaje, że decyzja o dymisji szefa PZU Artura Olecha jest zgodna z jego punktem widzenia. Nowego prezesa najpewniej wyłoni konkurs.
Rząd szykuje cyfrową transformację w edukacji. Eksperci są zgodni, że zmiany są potrzebne, a sztuczna inteligencja może pomóc uczniom. Ale technologia ta wywołuje też wiele kontrowersji i znaków zapytania.
„Rzeczpospolita” rozpoczyna współpracę z Collegium Civitas, w ramach której wszystkie studentki i studenci oraz wykładowcy i pracownicy otrzymają dostęp do serwisu rp.pl w ramach subskrypcji.
Od kwietnia bieżącego roku „Rzeczpospolita” rozpoczęła współpracę z Liceum Artes Liberales, w ramach której wszyscy uczniowie i uczennice oraz kadra nauczycielska otrzymają dostęp do serwisu rp.pl w ramach subskrypcji.
Muszą być nie tylko zdolni i pracowici, ale też bardzo zmotywowani. Bo prestiżowe międzynarodowej turnieje wymagają dłuższych przygotowań, które młodzi ludzi łączą nie tylko ze studiami, ale często i z pracą.
Niemal co trzeci respondent (32 proc.) zadeklarował pogorszenie swojej sytuacji finansowej i materialnej – wynika z raportu Warszawskiego Instytutu Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich „Portfel studenta”.
Ekonomiści są niemal jednomyślni: podwyżka płac w szkolnictwie o 30 proc., którą proponuje Platforma Obywatelska oraz Lewica, to inwestycja o wysokiej stopie zwrotu.
Największą część budżetu młodych Polaków pochłaniają koszty wynajęcia mieszkania czy pokoju.
Ponad 1000 studentów i licealistów z Polski, Ukrainy i Białorusi weźmie 12 maja udział w V edycji Our Future Forum.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas