Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.06.2015 06:00 Publikacja: 12.06.2015 06:00
Andre Helin, prezes BDO
Foto: Archiwum
Jednak można zastanowić się nad przyczynami takiej decyzji i tendencjami, których możemy być świadkami w najbliższym czasie – nie tylko w Polsce, ale również na świecie.
Ja widziałbym przynajmniej trzy powody, dla których biznes decyduje się na wyjście z parkietu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po wielu latach doświadczeń z przebywaniem z samym sobą stwierdzam, że mam niską podatność na autorytety. To znaczy, że ani się nie zastanawiam nad tym, czy ktoś jest dla mnie autorytetem, ani za kimś takim nie tęsknię.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Na rynku kapitałowym pojawił się nowy projekt pod nazwą Dream Exchange (giełda marzeń), który ma na celu stworzenie pierwszej w historii USA giełdy kontrolowanej przez mniejszości.
Powoli zaczyna opadać euforia związana z publikacją projektów Omnibusa i zaczynają się wyłaniać ostre krawędzie odłamków zburzonej architektury raportowania czynników ESG.
Stanowisko Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące wykorzystania copy tradingu przy świadczeniu usług maklerskich wzbudziło spore zainteresowanie i liczne dyskusje uczestników rynku finansowego. Z jednej strony mówi się o ochronie inwestorów, z drugiej o potencjalnym hamowaniu innowacji.
Powoli obojętnieję na publikacje na temat sztucznej inteligencji. Co ma być, to będzie. Nie da się jednak tego tematu odczepić od siebie. Co rusz jakiś incydent sprawia, że on powraca.
Z początkiem nowego tygodnia na giełdach mieliśmy kontynuację masowej wyprzedaży akcji, co przełożyło się na pogłębienie zniżek głównych indeksów. Tempo wyprzedaży jednak wyhamowało.
Dzisiejsza sesji giełdowa na parkiecie przy ul. Książęcej przejdzie do historii krajowego rynku kapitałowego. Ilością unikalnych wydarzeń można by obdarzyć cały kwartał, a nie tylko ok. 8 handlu. Ostatecznie obrót przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 1,49%, do poziomu 2431 pkt. mWIG40 zniżkował 1,28%, podczas gdy sWIG80 „oddał” 1,77%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 3,23 mld PLN.
Sytuacja na rynku pozostaje skrajnie niestabilna, a ruchy na giełdzie oparte są na strzępkach informacji napływających z różnych źródeł. W takim otoczeniu to spekulacyjne ruchy i emocje przejmują stery, stąd warto pamiętać, że silne ruchy (zarówno spadkowe, jak i wzrostowe) mogą pojawić się bez znacznego oparcia w realnie zmienionej polityce.
Na giełdach mamy kontynuację masowej wyprzedaży akcji, co przekłada się na kilkuprocentowe spadki głównych indeksów. Tymczasem na krajowym rynku akcji nastroje wyraźnie poprawiły się, co pozwoliło indeksom odrobić większą część porannych strat.
Na giełdach mamy kontynuację panicznej wyprzedaży akcji, co przekłada się na potężne spadki głównych indeksów. Głównym powodem ucieczki inwestorów z giełd jest eskalacja wojny handlowej.
WIG20 tylko w czwartek i piątek stracił na wartości 10,2 proc. Mocna przecena rozlała się także na inne światowe parkiety.
Finałowa sesja tygodnia przyniosła mocne tąpnięcie na rynku warszawskim. Indeks WIG20 spadł o 6,37 procent przy blisko 3 miliardach złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 5,76 procent z licznikiem pokazującym przeszło 3,5 miliarda złotych obrotu.
W czwartek i piątek WIG20 stracił łącznie na wartości 10,2 proc. Mocna przecena rozlała się także na inne światowe parkiety.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas