Polenergia podała, że do wzrostu EBITDA grupy rok do roku przyczynił się głównie wyższy wynik segmentu farm wiatrowych, co było przede wszystkim konsekwencją wyższych cen energii elektrycznej uzyskanych przez farmy, z uwagi na brak przedłużenia na 2024 r. obowiązywania ustawy zamrażającej ceny energii elektrycznej, wyższej produkcji, związanej z rozpoczęciem eksploatacji farm wiatrowych Grabowo i Piekło w trzecim kwartale 2023 r. oraz wyższej wietrzności w analizowanym okresie.
Wzrost EBITDA spółka zawdzięcza także wyższemu wynikowi segmentu dystrybucji, głównie w konsekwencji wyższej marży jednostkowej na sprzedaży energii w pierwszym kwartale 2024 roku, co wynikało z niższej ceny zakupu energii elektrycznej przy utrzymaniu cen sprzedaży na podobnym poziomie do czwartego kwartału 2023 roku oraz wyższej marży na dystrybucji energii elektrycznej.
Polenergia zastrzegła, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne skonsolidowane wyniki zostaną przedstawione w raporcie kwartalnym za pierwszy kwartał 2024 roku, którego publikację zaplanowano na 22 maja 2024 roku