Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.06.2021 05:03 Publikacja: 30.06.2021 05:03
Foto: Bloomberg
Notowania MGM Resorts International utrzymują się w trendzie wzrostowym i są na najwyższym poziomie od kilkunastu lat. Perspektywy dla firmy znacznie się poprawiły w związku ze znoszeniem obostrzeń i powrotem do podróżowania. MGM Resorts International to amerykański holding działający w branży hotelowo-rozrywkowej. Spółka jest właścicielem i operatorem kasyn, hoteli i ośrodków rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych i Makau. Pandemia mocno odbiła się na jej wynikach ze względu na lockdowny, które uniemożliwiły podróżowanie. Jednak teraz sytuacja się poprawia. Choć w I kwartale przychody spółki nie wróciły jeszcze do stanu sprzed pandemii, to sezon wakacyjny prawdopodobnie będzie udany. Dzięki postępującemu programowi szczepień wielu Amerykanów rozpoczyna podróże, m.in. do Las Vegas, co pozytywnie wpływa na przychody kasyn. W weekend USA obchodzą Dzień Niepodległości, a Las Vegas planuje z tej okazji wielką imprezę świętującą nie tylko niepodległość kraju, ale także zniesienie obostrzeń. W całej Nevadzie kasyna mogą obsługiwać gości bez limitów, bez konieczności noszenia maseczek i utrzymania dystansu. Optymizm co do kolejnych miesięcy powoduje, że analitycy spodziewają się przekroczenia w tym roku przychodów osiągniętych w 2019 r. Średnia prognoz specjalistów mówi, że wyniosą one 14 mld USD, wobec 5,1 mld USD w ubiegłym roku i 12,9 mld USD w 2019 r. Lepsze perspektywy powodują, że notowania firmy pną się w górę. Przez ostatni rok akcje zdrożały o ponad 150 proc. i są obecnie na najwyższym poziomie od 2008 r. Większość analityków rekomenduje zakup akcji MGM Resorts International. Wśród 17 analityków zaledwie czterech rekomenduje trzymanie akcji, a pozostali – kupno. Spółka działa również w branży zakładów sportowych online. W ostatnim czasie aplikacja BetMGM ma swój najlepszy okres w historii i jest trzecia wśród największych takich aplikacji w USA. dos
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Airbnb. Zyskom sprzyja powrót podróżujących do starych nawyków.
Lucid. Elektryczny samochód z większym zasięgiem w porównaniu z Teslą.
HSBC | Rozwiązywanie rezerw sprzyja kolejnym przejęciom.
Facebook. Analitycy liczą na dwucyfrowy wzrost notowań.
Po raz pierwszy w historii mamy olbrzymi problem deficytu w budżecie narodowego płatnika. I to nie wynika z niczego innego, jak tylko z rabunkowej gospodarki na NFZ-cie, którą brutalnie wykorzystano do celów politycznych pod koniec poprzedniej kadencji. Niedobór środków w systemie publicznym to sytuacja, która w sposób szczególny uzasadnia funkcjonowanie prywatnych ubezpieczycieli i prywatnego sektora opieki zdrowotnej, gdyż sektor prywatny ułatwia pacjentom dostęp do świadczenia opieki zdrowotnej. Sektor prywatny oferuje także pacjentom gwarancję przewidywalnych terminów oczekiwania na poszczególne konsultacje lekarskie oraz wiele innych korzyści – mówi prezes Zarządu PZU Zdrowie dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki.
Notowana na NYSE firma jest na fali dzięki dobrej sytuacji na rynku aluminium. Wyniki rosną, co pozwala powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
PepsiCo. Producent napojów oraz słonych przekąsek pokazał po III kw. wyniki lepsze od prognozowanych przez ekspertów. Spółka kusi również inwestorów bogatą historią wypłaty dywidend oraz wejściem w biznes ekologicznych przekąsek.
KOSPI, czyli główny indeks giełdy w Seulu, radził sobie w tym roku dosyć słabo, ale są przesłanki przemawiające za tym, by znacząco wzrósł. Na razie przeszkadza mu konflikt polityczny. Może on skutkować nową próbą resetu relacji z Koreą Północną.
Syryjski socjalistyczny dyktator był miliarderem, ale prawdziwa wielkość jego majątku jest zagadką. Bogacił się m.in. na narkotykach syntetycznych. Wygląda na to, że pieniędzy wystarczyło mu na to, by po ucieczce z Damaszku urządzić sobie luksusowe życie w Moskwie.
Podmioty gospodarcze często narzekają (i często mają rację) na przeregulowanie, na nieżyciowe przepisy utrudniające prowadzenie działalności, na niepotrzebną biurokrację. Przyczyny tego zjawiska wynikają z pokusy zapobiegania różnym niekorzystnym zjawiskom poprzez wprowadzanie zakazów i nakazów oraz z braku systemu usuwania zanieczyszczeń regulacyjnych.
To o 17 proc. więcej niż w roku poprzednim, ponieważ korekty kalendarzowe dotyczące wypłat świadczeń zwiększyły wydatki o około 80 miliardów dolarów w porównaniu z tym samym miesiącem 2023 r.
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Czas więc na podsumowania i prognozy na 2025 r. Tym razem w Parkiet TV przyjrzymy się polskiej gospodarce. Start rozmowy o godz. 12.00. Gośćmi Przemysława Tychmanowicza będą Radosław Cholewiński, członek zarząd Skarbiec TFI oraz Łukasz Tarnawa, główny ekonomista BOŚ Banku. Naszych rozmówców spytamy m.in.:
Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) obciął główną stopę procentową o 50 pb. , do poziomu 0,5 proc. Analitycy spodziewali się wcześniej cięcia tylko o 25 pb.
Inflacja nie jest już postrzegana jako problem. Znacznie poważniejszym zagrożeniem dla Polski jest m.in. sytuacja zewnętrzna.
Inflacja konsumencka była zgodna z prognozami. Rynek spodziewa się więc, że Fed obetnie stopy w grudniu, ale w styczniu raczej nie zmieni ich poziomu.
Jest reakcja Zygmunta Solorza, założyciela Telewizji Polsat, na zapowiedź premiera Donalda Tuska, że stacja trafi na listę spółek pod ochroną państwa. Niektórzy eksperci są nią zdziwieni.
Inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie nie wykazują zbyt dużej ochoty do zakupów. Początek poniedziałkowej sesji upłynął pod znakiem niewielkich zmian głównych indeksów.
Z początkiem poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji Grenevii, w wyniku czego kurs rósł nawet o ponad 21 proc., osiągając poziom ok. 2,15 zł. Tak zareagował rynek na plany ogłoszenia wezwania przez głównego akcjonariusza spółki.
Agencja ratingowa Moody's obniżyła rating kredytowy Francji do Aa3 z perspektywą stabilną w związku z tym, co określiła jako „fragmentację polityczną Francji”.
Przez ostatnich pięć sesji WIG20 skorygował część zwyżek z pierwszego tygodnia grudnia. Na Zachodzie miejscami także było widać ochłodzenie nastrojów, jednak nie tak mocne jak u nas, a indeksom DAX i Nasdaq Composite udało się nawet poprawić rekordy.
Mamy nowe prawo unijne, jeszcze zupełnie świeże. Weszło już do naszego języka jako Listing Act i na pewno w nim jako taki pozostanie. Tak jak inne mifidy i mary.
KOSPI, czyli główny indeks giełdy w Seulu, radził sobie w tym roku dosyć słabo, ale są przesłanki przemawiające za tym, by znacząco wzrósł. Na razie przeszkadza mu konflikt polityczny. Może on skutkować nową próbą resetu relacji z Koreą Północną.
Aby uniknąć luki w produkcji zielonej energii i by nowe projekty morskich farm wiatrowych mogły powstać, konieczne są zmiany w prawie.
Metale szlachetne mają za sobą zdecydowanie dobry czas, bijąc stopą zwrotu wskaźnik S&P 500.
Miniony tydzień na warszawskiej giełdzie upłynął pod znakiem korekty grudniowego impulsu wzrostowego. Główne indeksy – WIG20, mWIG40, sWIG80 – cofnęły się w okolice średniej kroczącej z 50 sesji.
Dla sporej grupy spółek ostatni kwartał to sezonowo najważniejszy okres roku pod względem wyników.
CD Projekt przez kilka lat był motorem hossy na GPW w sektorze gier. Rynek liczy, że historia się powtórzy, a impulsem do zwyżek ma być czwarta część „Wiedźmina”. Opublikowany w piątek zwiastun wzbudził bardzo duże zainteresowanie.
Koniec roku się zbliża, a ja nie piszę o prognozach na 2025 r.? Prawdę mówiąc miałem taki zamiar, ale stwierdziłem, że pozostawię tę pracę znakomitym kolegom. Ograniczę się jedynie do streszczenia.
Na rynek mieszkań w mijającym roku wpływały sprzeczne zapowiedzi polityków dotyczące m.in. taniego kredytu. Klienci próbują się odnaleźć w tym chaosie. Oferta nieruchomości rośnie, ceny da się negocjować. Popyt może podkręcić obniżka stóp procentowych.
Giełdowe spółki narzekają przede wszystkim na trudności w pozyskaniu danych dotyczących emisji CO2. Dużym wyzwaniem jest też brak praktyk rynkowych w zakresie ESG oraz ogrom niezbędnych do pozyskania informacji.
Rynek jest w trakcie publikowania i omawiania z klientami strategii na 2025 r. Sobiesław Kozłowski
Jesteśmy dużym i najszybciej rosnącym rynkiem regionu, jeśli chodzi o tzw. living. Fundamenty są silne, choć w tej chwili nie brakuje wyzwań. Zdaniem ekspertów karty rozdawać będą inwestorzy, którzy już zapuścili korzenie nad Wisłą.
Aktywa funduszy regularnie rosną od siedmiu kwartałów. Biorąc za dobrą monetę prognozy zarządzających co do perspektyw poszczególnych rynków akcji i obligacji w przyszłym roku trend ten nie powinien zostać przerwany.
Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty
Pięciodniowa seria wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych schłodziła rynek akcji dużych spółek. Jednak na najbardziej spekulacyjnych obrzeżach rynku wciąż testowane są granice inwestycyjnego zapału.
Od funduszy z Wall Street po drobnych traderów - ci, którzy postawili na biznesowe imperium najbogatszego człowieka świata Elona Muska, kończą rok z pokaźnymi zyskami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas