Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.02.2021 05:05 Publikacja: 12.02.2021 05:05
Foto: Bloomberg
Mattel, największy na świecie producent zabawek, zanotował w IV kw. ubiegłego roku dwucyfrowy wzrost przychodów i – pierwszy raz od 2016 r. – zakończył rok zyskiem netto. Jest to efekt powrotu popytu na zabawki, jak również wprowadzonych w zeszłym roku restrykcji, zmuszających społeczeństwa do pozostania w domach.
W 2020 r. szczególną rolę we wzroście sprzedaży odegrały lalki serii Barbie oraz samochody Hot Wheels. Zdaniem prezesa Ynona Kreiza na znaczącą poprawę wyników miała też wpływ prowadzona od wielu lat strategia, która zakłada wykorzystanie marek firmy w wielu projektach. Chodzi o wykorzystanie m.in. gry karcianej Uno czy zabawek z serii „Tomek i Przyjaciele" do tworzenia filmów. Obecnie firma pracuje nad 50 różnego rodzaju projektami. – Oczywiście pochłaniają one dużo czasu. Pierwsze prace nad filmem z wykorzystaniem marki Uno rozpoczęły się w 2018 r. Jednak tego typu projekty mogą być dla nas przełomowe – dodał Kreiz. Producent zabawek zaangażował się również w produkcję gier. W 2018 r. podjął współpracę z chińską firmą technologiczną NetEase, dzięki czemu powstały gry mobilne związane z karcianką Uno oraz lalkami Barbie. Dodatkowo Mattel chce dalej rozwijać sprzedaż zabawek w internecie, która w III kw. ubiegłego roku podskoczyła o 50 proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Airbnb. Zyskom sprzyja powrót podróżujących do starych nawyków.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Lucid. Elektryczny samochód z większym zasięgiem w porównaniu z Teslą.
HSBC | Rozwiązywanie rezerw sprzyja kolejnym przejęciom.
Facebook. Analitycy liczą na dwucyfrowy wzrost notowań.
Notowana na NYSE firma jest na fali dzięki dobrej sytuacji na rynku aluminium. Wyniki rosną, co pozwala powrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.
PepsiCo. Producent napojów oraz słonych przekąsek pokazał po III kw. wyniki lepsze od prognozowanych przez ekspertów. Spółka kusi również inwestorów bogatą historią wypłaty dywidend oraz wejściem w biznes ekologicznych przekąsek.
Nowa umowa z firmami z USA poprawi pozycję PEJ przy realizacji projektu budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Ten realizujemy dalej z naszymi partnerami – mówi Wojciech Wrochna wiceminister przemysłu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej
Prezydent USA Donald Trump napisał, że koniec rządów Jerome'a Powella w amerykańskim banku centralnym „nie może nadejść wystarczająco szybko".
„Cła są dźwignią polityczną o niezamierzonych konsekwencjach” – pisze WTO w raporcie z frontu wojny celnej. Ameryka Północna odnotuje spadek eksportu o 12,6 proc., a importu o 9,6 proc. w 2025 roku.
Inflacja bazowa w Polsce nie była niższa od blisko czterech lat – podał w środę NBP. Jednocześnie z nowych danych Eurostatu wynika, że powróciliśmy na unijne podium inflacyjne.
Polska zajmuje niechlubne trzecie miejsce w zestawieniu krajów o największych barierach dla biznesu. Rodzime firmy najbardziej narzekają na koszty pracy. Jak to zmienić?
Administracja prezydenta Donalda Trumpa ma negocjować z ponad 70 państwami, by ograniczyły relacje gospodarcze z Chinami - informuje „The Wall Street Journal”. Trump chce w ten sposób uciąć import chińskich produktów za pośrednictwem innych rynków.
Susza spowodowała, że Ren obniżył się do krytycznego poziomu 78 cm w Kaub – najniższego od 2023 r. Poniżej tego poziomu transport staje się poważnie ograniczony. Koszty wzrosły, a ceny frachtu oleju napędowego osiągnęły najwyższy poziom od 2022 r.
Gospodarka Chin powiększyła się w pierwszym kwartale o 5,4 proc., czyli o tyle samo, co w ostatnim kwartale 2024 r. Średnio spodziewano się jej wzrostu o 5,1 proc. Ekonomiści spodziewają się gorszych danych za drugi kwartał.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas