Ogólna miara nastrojów BofA, która odzwierciedla poziom środków pieniężnych, pozycje kapitałowe i oczekiwania dotyczące wzrostu, wzrosła w tym miesiącu z 6,1 do 6,4, choć pozostaje poniżej podwyższonego poziomu odnotowanego w grudniu 2024 r. Według strategów banku inwestorzy „byczą, zajmują długie pozycje na akcjach i sprzedają wszystko inne”. Podkreślają, że wydaje się, że „wyjątkowość Stanów Zjednoczonych” osiągnęła swój szczyt – 89 proc. uczestników określiło amerykańskie akcje jako przewartościowane. Najbardziej oblegany pozostaje handel „długimi wspaniałymi 7”.
W badaniu BofA Global Fund Manager Survey wzięło udział prawie 200 zarządzających funduszami, którzy nadzorują aktywa o wartości ponad 400 miliardów dolarów. Odpowiedzi stanowią cenną wskazówkę przy podejmowaniu decyzji alokacyjnych.
Menedżerowie mniej entuzjastyczni wobec spółek technologicznych
Malejące zaufanie inwestorów do idei tak zwanej „amerykańskiej wyjątkowości” jest wnioskiem z badania BofA. Odpowiedzi na najnowszą ankietę banku dotyczącą zarządzających funduszami pokazują, że nastroje do inwestowania w USA spadły, co oznacza, że inwestorzy w coraz większym stopniu uwzględniają najnowsze zawirowania i niepewność geopolityczną.