Złoty pozostał stabilny mimo widma eskalacji kryzysu politycznego

Miesięczne ultimatum Komisji Europejskiej postawione polskiemu rządowi odnośnie reformy systemu sądownictwa, czy też informacja o rozpoczęciu kolejnego etapu postępowania przeciwko Polsce, ale i też Węgrom i Czechom dotyczącego oporu tych krajów w kwestii realokacji uchodźców (tu również postawiono miesięczne ultimatum) nie miały dzisiaj większego wpływu na notowania złotego.

Publikacja: 26.07.2017 18:03

Złoty pozostał stabilny mimo widma eskalacji kryzysu politycznego

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Wydaje się, że rynek nie podchodzi do tych „zarzutów" Komisji Europejskiej poważnie, o ile w ślad za tym nie pójdą rzeczywiste działania, mogące mieć wymiar ekonomiczny.

Kluczowy wpływ na nastroje w najbliższych godzinach będzie mieć wieczorny komunikat ze strony FED. Bardziej „jastrzębi" przekaz, a takiego nie można wykluczyć (o czym pisaliśmy w rannym wpisie dotyczącym rynku globalnego), mógłby przyczynić się do osłabienia walut regionu w końcu tygodnia. Najbardziej wrażliwy w takiej sytuacji mógłby okazać się USD/PLN.

Tymczasem na wykresie tej pary widać, że dzisiaj podjęta została próba zmierzenia się z linią spadkową trendu pociągniętą od lokalnego szczytu z 21 czerwca, która nie była do końca udana, chociaż warto zaczekać do końca dnia, gdyż ostatecznie dzienna świeca może zamknąć się ponad poziomem 3,6625. W takim układzie kolejnym oporem będzie rejon 3,6950-3,70. W szerszym kontekście pozostajemy jednak w 8-miesięcznym kanale spadkowym, którego górne ograniczenie przebiega obecnie przy 3,74.

Wykres dzienny USD/PLN

Sporządził:

Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Waluty
Złoty nieco słabszy, ale nadal trzyma się mocno
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Waluty
Sytuacja na rynkach 16 kwietnia - perspektywy przełomu jednak nie widać?
Waluty
Bezpieczne waluty zyskują na wartości
Waluty
Słabszy złoty
Waluty
Sytuacja na rynkach 15 kwietnia: Dolar uwierzy w słabość Trumpa?
Waluty
Czy Trump przegrywa wojnę handlową?