Złoty czeka na wiążące decyzje z USA

Nieco słabszy odczyt indeksu PMI, który został opublikowany w czwartek o 9:00 rano (w październiku spadł do 53,4 pkt. z 53,7 pkt.) nie doprowadził w pierwszych godzinach handlu do osłabienia złotego.

Publikacja: 02.11.2017 16:08

Złoty czeka na wiążące decyzje z USA

Foto: Bloomberg

Złoty był nieco słabszy dopiero po południu na co wpływ mogła mieć reakcja czeskiej korony po decyzji Banku Czech, czy też spekulacje agencji Reutersa, której zdaniem projekt ustawy podatkowej, jaka zostanie zaprezentowana dzisiaj wieczorem zawiera szereg propozycji i poprawek, co powoduje, że ich przyjęcie w ciągu najbliższych tygodni może okazać się dość trudne. Na rynku pojawiła się też niepewność dotycząca spodziewanej około godz. 20:00 decyzji Donalda Trumpa dotyczącej wyboru przyszłego szefa FED.

Wykres tygodniowy GBP/PLN

Wykres tygodniowy GBP/PLN

Foto: DM BOŚ

Nasza waluta zyskała dzisiaj najbardziej w relacji do funta, który stracił po tym, jak Bank Anglii decydując się na podwyżkę stóp o o25 p.b. dał do zrozumienia, że na kolejne ruchy trzeba będzie długo poczekać. Na tygodniowym układzie GBP/PLN widać, że próbujemy wracać do trendu spadkowego, chociaż wsparcie przy 4,75-4,76 nie zostało jeszcze naruszone.

Wykres dzienny USD/PLN

Wykres dzienny USD/PLN

Foto: DM BOŚ

Z kolei na układzie USD/PLN pozostajemy nadal ponad wsparciem przy 3,63, chociaż było ono dzisiaj naruszane, co zwiększa ryzyko wydłużenia korekty do 3,61, chociaż z drugiej strony test kluczowego oporu na EUR/USD przy 1,1680-1,1715 był dzisiaj nieudany.

Wykres dzienny EUR/PLN

Wykres dzienny EUR/PLN

Foto: DM BOŚ

W przypadku EUR/PLN mamy natomiast próbę zwiększenia znaczenia wsparcia przy 4,22-4,23, chociaż trudno ocenić, na ile może być to zaczątkiem ruchu w stronę 4,25-4,26, a na ile mało znaczącą korektą, po której rynek spróbuje złamać wsparcie przy 4,22.

Sporządził: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Waluty
Złoty nieco słabszy, ale nadal trzyma się mocno
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Waluty
Sytuacja na rynkach 16 kwietnia - perspektywy przełomu jednak nie widać?
Waluty
Bezpieczne waluty zyskują na wartości
Waluty
Słabszy złoty
Waluty
Sytuacja na rynkach 15 kwietnia: Dolar uwierzy w słabość Trumpa?
Waluty
Czy Trump przegrywa wojnę handlową?