Udany rok w Trans Polonii

Transportowa grupa mocno zwiększyła przychody do czego przyczyniły się zarówno działania podejmowane przez zarząd, jak i sprzyjające czynniki zewnętrzne.

Publikacja: 22.01.2018 10:08

Trans Polonia, grupa specjalizująca się w drogowych przewozach paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, osiągnęła w grudniu 16,6 mln zł przychodów. Tym samym zwiększyła je o 6 proc. licząc rok do roku.

To oznacza, ze w całym 2017 r. spółka wypracowała 225,5 mln zł przychodów. W efekcie wzrosły one w stosunku do 2016 r. aż o 28 proc. W ocenie zarządu do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniło się: nawiązanie nowych relacji handlowych, start realizacji programu inwestycyjnego na lata 2018-20, zakończona sukcesem publiczna oferta akcji i otwarcie szkoły kierowców.

Pomogły też czynniki zewnętrzne. Dane organizacji branżowej CEFIC (The European Chemical Industry Council) mówią o kilkuprocentowym wzroście produkcji i zużycia chemikaliów w Europie. Korzystne informacje przekazuje też Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego na temat krajowej konsumpcji oleju napędowego i benzyn. Trzecim sprzyjającym obszarem było silne odbicie w drogowych inwestycjach infrastrukturalnych.

- Trans Polonia ma za sobą dobry i udany rok: spółka zanotowała wzrost przychodów we wszystkich obszarach. Spodziewamy się, że trendy rynkowe w 2018 r., zarówno w Polsce jak

i Europie będą nadal korzystne, co w połączeniu z jakością oferowanych usług i rosnącą pozycją konkurencyjną TPG może pozwolić nam na wypracowanie dalszych dwucyfrowych wzrostów - mówi cytowany w komunikacie prasowym Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii.

Głównym projektem grupy w tym roku będzie kontynuacja programu rozbudowy floty przewozowej. O ile nowych jednostek, jeszcze dokładnie nie wiadomo. Zgodnie z pierwotnymi założeniami tzw. dysponowalna flota cystern  ma się zwiększyć w latach 2017-2020 o około 212 jednostek, z czego połowa będzie wynajmowana. Grupa zakłada także nabycie 38 ciągników siodłowych. W latach 2017-2018 planowano zakupić około 40-50 własnych cystern. Cel ten zrealizowano jednak już w ubiegłym roku. W efekcie obecnie flota do dyspozycji grupy liczy około 550 jednostek. - Nowo kupowane cysterny w bieżącym kwartale rozpoczynają prace. Widząc silne zapotrzebowanie na naszą ofertę przewozów, w dalszym ciągu będziemy nabywać kolejne jednostki - twierdzi Cegielski.

Transport
Przewoźnicy muszą radzić sobie z coraz większą konkurencją
Materiał Promocyjny
Pieniądze od banku za wyrobienie karty kredytowej
Transport
Polski transport może stracić pozycję europejskiego lidera
Transport
Za kilka dni PKP Cargo osiągnie docelową liczebność załogi
Transport
PKP Intercity poprawia rozkład jazdy, kupuje nowe pociągi
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Transport
Marcin Wojewódka nadal prezesem PKP Cargo
Transport
W PKP Cargo pracownicy stracili kolejne przywileje