CD Projekt Red chce być liderem rynku e-dystrybucji gier w Polsce

Serwis CDP.pl należący do CD Projektu Red, chce w połowie przyszłego roku osiągnąć próg rentowności.

Aktualizacja: 13.02.2017 06:27 Publikacja: 23.11.2012 09:42

Pierwszą grą Ubisoftu, która pojawi się w ofercie CDP.pl będzie „Assassin's Creed III" - najbardziej

Pierwszą grą Ubisoftu, która pojawi się w ofercie CDP.pl będzie „Assassin's Creed III" - najbardziej oczekiwana premiera jesieni

Foto: spółka

W nieco ponad miesiąc po uruchomieniu serwis CDP.pl ma już w katalogu ponad 80 tytułów, twierdzą przedstawiciele spółki CDP.pl, która jest właścicielem platformy i należy w całości do CD Projekt RED. Katalog wkrótce powiększy się o kolejne tytuły ze stajni Ubisoftu, jednego z największych na świecie producentów gier komputerowych. Pierwszą grą Ubisoftu, która pojawi się w ofercie CDP.pl będzie „Assassin's Creed III" - najbardziej oczekiwana premiera jesieni. – To pierwszy tak duży partner, który powierzył nam sprzedaż swoich gier w postaci cyfrowej, mimo że nie dystrybuujemy jego pozycji w wersjach pudełkowych – podkreśla Michał Gembicki, członek zarządu CDP.pl. CD Projekt Red tradycyjnie, już od 18 lat, zajmuje się też dystrybucją gier innych producentów.

Gembicki zapowiada dalsze poszerzanie portfolio CDP.pl. – Rozmawiamy z kolejnymi czołowymi producentami gier. Mam nadzieję, że do końca roku będziemy mogli pochwalić się kolejną umową podobną do podpisanej z Ubisoftem – oświadcza. Do połowy przyszłego roku serwis chce współpracować ze wszystkimi największymi producentami gier na świecie. – Naszym celem jest, żeby do wakacji mieć w katalogu 300-350 gier – oznajmia przedstawiciel serwisu.

Nie zdradza planów finansowych CDP.pl na przyszły rok. – Chcemy, żeby na przełomie I i II półrocza platforma osiągnęła próg rentowności – mówi. Uchyla się od odpowiedzi na pytanie, czy oznacza to, że cały 2013 r. serwis zakończy na plusie.

Na razie, w kilka tygodni po rozpoczęciu działalności, CDP.pl zanotował 1,5 mln odsłon i miał 400 tys. unikalnych użytkowników. – To bardzo dobry wynik. Daleko lepszy niż zakładaliśmy – wskazuje Gembicki. Nie zdradza, jak oglądalność strony przekłada się na sprzedaż. – Chcemy, żeby średnia wartość transakcji wyniosła ok. 40 zł. Na razie kwota jest nieco niższa – przyznaje.

Podkreśla, że na razie CDP.pl nie prowadził żadnej, dużej kampanii marketingowej, żeby przyciągnąć klientów. – Wciąż dodajemy nowe funkcjonalności i nowe produkty. Platforma w pełnej postaci powinna zacząć działać wiosną przyszłego roku – oznajmia.

Deklaruje, że długoterminowa strategia CDP.pl zakłada, żeby zdobył on pozycję lidera w Polsce. Na razie karty na tym rynku rozdaje m.in. Muve.pl, który sprzedaje również gry w tradycyjnej (pudełkowej) postaci oraz Gram.pl należący do Action. Gram.pl pracuje właśnie nad nową wersją platformy internetowej i nie ukrywa, że chce powalczyć o pierwsze miejsce na rynku. O planach wejścia na rynek cyfrowej dystrybucji gier komputerowych myśli też Allegro.– Naszą przewagą jest, że w ramach naszego serwisu specjalizujemy się wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Mamy też, jako część grupy CD Projekt Red, dostęp do największych światowych producentów gier. Budowa tego typu relacji nie jest łatwą sprawą – twierdzi przedstawiciel CDP.pl.

Istotnym kawałkiem biznesu CDP.pl ma być też sprzedaż do klientów komercyjnych (B2B). – Coraz częściej firmy sprzedającego różnego rodzaju dobra chcą zachęcać klientów do ich nabywania dodając do produktów gry komputerowe. Dla nas jest to okazja do sprzedaży dużych wolumenów gier – wyjaśnia Gembicki. CDP.pl nawiązał m.in. współpracę w Lenovo. Każdy, kto przed świętami kupi nowy komputer tego producenta, dostanie za darmo kod pozwalający mu na ściągnięcie obu części „Wiedźmina".

Strategicznie CDP.pl ma być platformą sprzedającą różne produkty w wersji cyfrowej. – Gry komputerowe to nie jedyny produkt, który można ściągnąć przez internet – stwierdza szef serwisu. Nie rozwija tematu.

Technologie
Producent gier zaatakowany przez hakerów. Skasowali jego stronę www
Technologie
Asseco najdroższe od ćwierć wieku. Udany atak na 100 zł
Technologie
Zbliża się bitwa o częstotliwości 5G w Polsce. Administracja liczy na Ukrainę
Technologie
Koniec boomu na firmy IT
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”
Technologie
Rabaty za mało widoczne
Technologie
Asbis pokazał wyniki. Akcje drożeją