Innowacyjny biznes na graczach

Rodzimy startup SkinWallet, który stworzył platformę do handlu „cyfrowymi dobrami", czyli serwis służący do automatycznej wyceny i sprzedaży np. broni, tzw. skórek (wygląd postaci w grach, ulepszenia bohaterów), czy wirtualnych przedmiotów, wybiera się na warszawski parkiet.

Publikacja: 14.01.2020 05:00

Innowacyjny biznes na graczach

Foto: Adobestock

– Debiut na NewConnect planujemy jeszcze w tym roku – potwierdza Dawid Chomicz, współzałożyciel startupu.

SkinWallet wystartował w obecnej formie na przełomie 2018 i 2019 r. Jego przychody rosną o kilkadziesiąt procent z kwartału na kwartał, osiągając 5,5 mln zł w 2019 r. A prognozy są obiecujące. Według Newzoo rynek gamingu na świecie wart jest aż 148 mld dol. W 2019 r. urósł on o 7 proc. i reprezentuje ponad 2,5 mld ludzi. Jednak dziś prawdziwy napęd dla tej branży to wydatki nie tyle na same tytuły, ile na zakupy wewnątrz gier.

– Rosnące znaczenie obrotu dobrami cyfrowymi to efekt zmiany modelu monetyzacji gier. Coraz popularniejsze stają się produkcje typu free-to-play, czyli takie, które dostępne są za darmo, a zarabia się na różnego rodzaju ulepszeniach i zakupach w trakcie rozgrywki – wyjaśnia Kornel Szwaja, drugi założyciel firmy.

Spółka stworzyła platformę do zakupu i sprzedaży dóbr cyfrowych w grach. Na razie pośredniczy m.in. w obrocie przedmiotami w takich grach jak „Counter Strike" czy „Dota 2". Nie wyklucza też, że zaoferuje nowe usługi świadczone przez graczy, dla graczy, w obrębie danych tytułów. – Może to być np. pomoc w przejściu jakiegoś poziomu czy zdobyciu konkretnej nagrody w trakcie rozgrywki – mówi Szwaja.

Firma oferuje możliwość natychmiastowej, automatycznej wyceny i sprzedaży e-produktów za gotówkę. – Automatyzacja procesu umożliwia zaoferowanie konkurencyjnych stawek – przekonuje Kornel Szwaja.

Startup ma ambitne plany. Dawid Chomicz widzi szanse w tym, że lukratywny rynek, na którym działa SkinWallet, nie ma hegemona i jest mocno rozdrobniony. Co przy prognozach, według których wartość zakupów w grach wzrośnie z 30 mld dol. w 2018 r. do 50 mld dol. w 2022 r., wróży interesujący potencjał. Dus

IT
Technologie
Producent gier zaatakowany przez hakerów. Skasowali jego stronę www
Technologie
Asseco najdroższe od ćwierć wieku. Udany atak na 100 zł
Technologie
Zbliża się bitwa o częstotliwości 5G w Polsce. Administracja liczy na Ukrainę
Technologie
Koniec boomu na firmy IT
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”
Technologie
Rabaty za mało widoczne
Technologie
Asbis pokazał wyniki. Akcje drożeją