Imponujący wzrost przychodów Asbisu

Dystrybutor IT wypracował w listopadzie 302 mln dolarów obrotów, czyli niemal o połowę więcej niż rok temu. Kurs rośnie.

Publikacja: 21.12.2020 09:24

Imponujący wzrost przychodów Asbisu

Foto: materiały prasowe

W poniedziałek po rozpoczęciu sesji akcje Asbisu zyskują pond 5 proc. do 7 zł. - Listopad tego roku był pierwszym miesiącem w historii Asbisu, w którym przychody spółki przekroczyły próg 300 mln USD. Cała końcówka tego roku wygląda bardzo dobrze. Asbis spełnił oczekiwania rynku i dostarczył to, co zostało obiecane. Mogę śmiało powiedzieć, że nasza podniesiona prognoza na 2020 rok jest dość ostrożna – komentuje Siergiej Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbisu.

W listopadzie 2020 r. skonsolidowane przychody wyniosły około 302 mln USD, wobec 202 mln USD w listopadzie 2019 r., co oznacza wzrost o około 49 proc.

Spółka podkreśla, że produktami, które w największym stopniu odpowiadają za wzrost przychodów w listopadzie były smartfony oraz akcesoria, takie jak AirPods, które zanotowały wzrost ponad 100-proc. w porównaniu z listopadem 2019 r.

- Oprócz tego w grupie najlepiej sprzedających się produktów były procesory i inne akcesoria. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami jednym z czynników sukcesu naszej sprzedaży jest obecnie najnowszy model iPhone'a, który został bardzo dobrze przyjęty na rynkach, na których jesteśmy jego głównym dystrybutorem – dodał Siergiej Kostevitch.

Asbis jest dystrybutorem produktów IT w krajach byłego ZSRR, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producentem marek Prestigio, Canyon i Perenio.

Pod koniec października Asbis podwyższył prognozę zysku na 2020 rok i obecnie zakłada, że wyniesie on pomiędzy 23-25 mln USD, a nie 18-20 mln USD jak planował wcześniej. Z kolei przychody mają wynieść 2-2,2 mld USD.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska