Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.06.2021 05:02 Publikacja: 22.06.2021 05:02
Foto: materiały prasowe
Asbis ma za sobą kolejny udany miesiąc. Spółka przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego urządzenia medycznego. Od początku roku akcje Asbisu zdrożały o ponad 170 proc., do 22,2 zł.
Z szacunkowych danych wynika, że w maju skonsolidowanie przychody spółki wyniosły około 211 mln USD, co oznacza wzrost o 74 proc. r./r. Jak tłumaczy Serhei Kostevitch, dyrektor generalny Asbisu, maj był kolejnym miesiącem, w którym praktycznie wszystkie linie produktowe odnotowały bardzo wysoki wzrost sprzedaży. Najlepiej sprzedającymi się produktami były procesory, dyski HDDs oraz smartfony. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników sprzedaży w maju tego roku. Był to bardzo intensywny miesiąc dla Asbisu. Oprócz niewątpliwie większej sprzedaży niż rok wcześniej, obfitował on w kilka ważnych biznesowych wydarzeń. Otworzyliśmy nasz w sumie 18 APR Store i drugi w Kijowie na Ukrainie, podpisaliśmy umowę na dystrybucję płyt głównych oraz kart graficznych tajwańskiej firmy Biostar Microtech International oraz rozszerzyliśmy nasze kompetencje w sektorze usług dla biznesu dzięki uzyskaniu tytułu certyfikowanego partnera platformy NVIDIA HGX – mówi Serhei Kostevitch. Ponadto spółka intensywnie przygotowuje się do debiutu najnowszego produktu – Perenio Ionic Shield, czyli urządzenia medycznego klasy I przeciw znanym koronawirusom. – Produkt ten ma olbrzymie perspektywy, obecnie jest w fazie intensywnej komercjalizacji – mówi Serhei Kostevitch. DOS
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cyberbezpieczeństwo zdominowało priorytety działów IT polskich przedsiębiorstw – wynika z badań. Cenione są też projekty chmurowe oraz te związane z systemami sztucznej inteligencji. Tyle że wobec tych ostatnich menedżerowie wciąż są wyjątkowo ostrożni.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Kurs akcji telekomu rośnie przed decyzją akcjonariuszy o dywidendzie i wynikami kwartalnymi. Pomagać może mu też nadzieja na rekompensaty kosztów zmiany dostawców.
„The Alters” trafi na rynek 13 czerwca 2025 r. Podano też informacje o „Moonlighterze 2”. Czy dobre wieści przełamią ostatnią złą passę spółki?
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Zarząd zarekomenduje wypłatę ponad 100 mln zł dla akcjonariuszy. To oznacza stopę dywidendy przekraczającą 17 proc. Biznes studia, po kilku trudnych latach, wychodzi na prostą.
Postępująca transformacja cyfrowa oraz inwestycje z unijnych funduszy będą napędzać w tym roku popyt na sprzęt IT i elektronikę.
Zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Ma to przygotować informatyczną spółkę do planowanej konsolidacji grupy oraz debiutu na zagranicznej giełdzie. Są też inne opcje.
Sprzedaż Nvidii wzrosła aż o 78 procent, przychód i zysk na akcję okazały się lepsze od prognoz, a prognozy przedstawione przez spółkę dosyć optymistyczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas