Gościem Adama Roguskiego w poniedziałkowym wydaniu Prosto z Parkietu będzie Tomasz Mika, członek zarządu 7R. Start programu o godz. 12.00
Aktualizacja: 10.02.2025 22:43 Publikacja: 10.02.2025 09:12
Tomasz Mika, członek zarządu 7R
Foto: www.7rsa.pl
Gościem Adama Roguskiego w poniedziałkowym wydaniu Prosto z Parkietu będzie Tomasz Mika, członek zarządu 7R. Start programu o godz. 12.00
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Kamil Cisowski, dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
W piątek, po publikacji wstępnych wyników za IV kwartał, akcje XTB mocno traciły na wartości na GPW. Jak osiągnięte rezultaty ocenia sama spółka? Czego można się po niej spodziewać w tym roku? O tym w drugiej części poniedziałkowego programu Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.20. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Omar Arnaout, prezes XTB. Zapytamy
Donald Trump w weekend ogłosił wprowadzenie ceł na Kanadę, Meksyk i Chiny. To wywołało nerwowe reakcje na rynkach. W poniedziałek mocno traciło euro, spadał WIG20 oraz DAX, kontrakty na S&P 500 i Nasdaq również wyraźnie zniżkowały. Kolor czerwony zagościł też na rynku krypto. Tracił bitcoin oraz ethereum. Czy to tylko korekta czy początek większych problemów? O tym w programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Mariusza Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych w PKO BP. Naszego gościa pytaliśmy też:
Gdańskie Inpro w 2024 r. zanotowało 30-proc. spadek sprzedaży mieszkań względem rekordowego 2023 r. Co czeka rynek w tym roku? Czy program rządowy jest potrzebny? Dlaczego Inpro nie waha się publikować na stronie internetowej cen mieszkań? Jakich marż i jakiej dywidendy mogą spodziewać się akcjonariusze?
IPO Diagnostyki wchodzi w decydującą fazę. Czy firma przekona do siebie inwestorów? Czym chce to zrobić? Będziemy na ten temat rozmawiać w środę w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicz będzie Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy też:
Czy na giełdach będzie panowała hossa czy też bessa? A może to jest czas na kupowanie obligacji? Czy złoty może wciąż imponować siłą? Jakie ETF – y wybrać do portfela? Czy opłaca się jeszcze inwestować w złoto lub bitcoina? Co nas czeka w polityce i jak będzie radziła sobie polska i globalna gospodarka? Do studia otwartego na rozmowy o tym co może wydarzyć się w tym roku zaprosili Cezary Szymanek i Przemysław Tychmanowicz
Pieniądze z emisji obligacji są niezbędne do realizacji strategii budowania 400 tys. mkw. magazynów rocznie. Część nieruchomości chcemy zostawić we własnym portfelu, by czerpać przychody z najmu – mówi Tomasz Mika, członek zarządu dewelopera magazynowego 7R.
BM ING BSK dołączyło do grona firm, które zdecydowały się na obniżenie prowizji dla klientów, którzy chcą handlować funduszami ETF na GPW.
Większość obligacji, które znalazły się w portfelach funduszy emerytalnych pozostaje niedostępna dla inwestorów indywidualnych. Niektóre emisje nigdy nie trafiły i nie trafią do obrotu na Catalyst (np. firm leasingowych), inne mają zbyt wysoki nominał (banki) lub są pozbawione płynności, a emisje oferowano wyłącznie inwestorom kwalifikowanym (listy zastawne, EBI, obligacje komunalne).
Na przestrzeni dwóch lat fundusze emerytalne niemal podwoiły zaangażowanie w obligacje korporacyjne. Chętnie obejmują też emisje Europejskiego Banku Inwestycyjnego i przeprosiły się z listami zastawnymi. Z portfeli wypadają papiery BGK.
MSCI Poland wrócił do wnętrza kanału wzrostowego, z którego w listopadzie wypadł dołem.
To, że działania Donalda Trumpa będą źródłem napięć i rynkowej zmienności, było niemal pewne. Jednak chyba mało kto spodziewał się aż takiego natężenia tych zjawisk. Huśtawka nastrojów jest tak duża, że inwestorzy uznali złoto za najlepszą bezpieczną przystań.
W bardzo długim okresie amerykańskie akcje wygrywają ze złotem pod względem stóp zwrotu, ale droga do tej wygranej bywa wyboista. Najciekawsze jednak jest to, że dodanie porcji złota do portfela pozwoliłoby wyraźnie ograniczyć zmienność wyników. Najniższym ryzykiem cechowałby się portfel złożony po równo z akcji i szlachetnego metalu. Jakie inne kombinacje można uznać za optymalne?
Oprocentowanie krajowych obligacji dziesięcioletnich zniżkuje dziś chwilami poniżej 5,8 proc., do najniższych poziomów w tym roku. Rynek może zacząć grę pod obniżki stóp procentowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas