Dlaczego eurodolar nie osiągnął parytetu?
Czy w tym roku dolar może jeszcze zrównać się wyceną z euro?
Jaki wpływ na rynek walutowy może mieć „dzień wyzwolenia”?
Na jaki scenariusz trzeba się szykować w przypadku EUR/USD?
Aktualizacja: 02.04.2025 18:19 Publikacja: 01.04.2025 11:06
Foto: tvrp.pl
Dlaczego eurodolar nie osiągnął parytetu?
Czy w tym roku dolar może jeszcze zrównać się wyceną z euro?
Jaki wpływ na rynek walutowy może mieć „dzień wyzwolenia”?
Na jaki scenariusz trzeba się szykować w przypadku EUR/USD?
Silny złoty – jak długo jeszcze?
Co jest szansą, a co zagrożeniem dla złotego?
Czy jen i frank mogą być bezpiecznymi przystaniami?
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00
Indeks WIG jest o krok od przebicia psychologicznego poziomu 100 tys. pkt. Czy uda się go w końcu zdobyć? A jeśli tak, to co dalej czeka nasz rynek? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. Zapytamy go m.in.:
Czy inwestycje w luksus mogą być alternatywą dla złota, bezpieczna przystanią w czasach napięć? To pytanie jest całkiem na miejscu, bo rynek dóbr luksusowych urósł w ubiegłym roku aż o... jedną czwartą, o 24,6 proc. obliczył KPMG w swoim raporcie z rynku luksusu. Najsilniejszym motorem rozwoju są - samochody z półki premium i luksusowych, które wzrosły rok do rok aż o blisko 35 proc. do 36 mld zł
Indeksy na warszawskiej giełdzie śrubują rekordy. Czy przekonały one już największych sceptyków? Gościem Przemysława Tychmanowicza w środowym programie Prosto z Parkietu był Daniel Kostecki, analityk CMC Markets. Naszego gościa pytaliśmy m.in.:
Kamil Stolarski, szef zespołu analiz giełdowych w Santander Banku, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Od strony fundamentalnej akcje spółek notowanych na GPW mimo wzrostów nie są drogie. WIG ma szanse dojść do magicznej bariery 100 tys. pkt, a nawet ją przebić o kilka procent pod pewnymi warunkami – mówi Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI.
Inwestorzy indywidualni na całym świecie trzymają się strategii długoterminowych, aby radzić sobie z zmiennością rynku. Podobne zachowania można zaobserwować także w Polsce: 52 proc. inwestuje w długim horyzoncie czasowym – na lata lub nawet dekady.
Akcje Newsmax, prawicowej amerykańskiej telewizji, zyskały ponad 1400 proc. od poniedziałkowego debiutu na giełdzie nowojorskiej. Firma ta stała się kolejną spółką memiczną.
Wczoraj w rejestrze było 20 krótkich pozycji, w tym jedna nowa na Asseco Poland. Dziś są już 22. Doszły PKO BP oraz Lubawa.
Dzisiejsza sesja upływa w atmosferze wyczekiwania na wieczorne wystąpienie Donalda Trumpa w sprawie ceł, które ma zacząć się już po zamknięciu handlu przy Wall Street. Krajowi inwestorzy czekają zaś na decyzję Rady Polityki Pieniężnej.
Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Tegoroczny debiutant kupił za 23 mln zł pakiet większościowy firmy Eurodiagnostic, zajmującej się badaniami obrazowymi. To segment, na który Diagnostyka ma duży apetyt.
Na rynkach finansowych nadal mamy wyczekiwanie na decyzje prezydenta USA dotyczące stawek ceł zwrotnych, jakie mają być ogłoszone jeszcze dzisiaj.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas