Aktualizacja: 15.01.2025 11:55 Publikacja: 09.08.2024 11:16
Jarosław Sojka, partner w DM Michael/Strom
Foto: materiały prasowe
Filip Granek, współzałożyciel i prezes spółki XTPL, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
Ubiegły rok na rynku IPO, mimo oferty Żabki, był rozczarowaniem. Czy w 2025 r. będzie lepiej? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Kamil Wardzyński, dyrektor w zespole ds. rynków kapitałowych w PwC. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy m.in.:
Silną zachętą do założenia konta Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego na koniec roku jest możliwość odpisania sobie wpłat od podstawy opodatkowania. Żeby skorzystać z ulgi, wystarczyło wpłacić 9,4 tys. zł do końca roku, nie trzeba było jeszcze podejmować decyzji inwestycyjnych, ale w styczniu – trzeba już jednak zacząć wdrażać jakąś strategię.
2024 r. to duży spadek sprzedaży mieszkań w największych miastach. Nabywcami byli zamożni Polacy. Czy i co zmieni się w 2025 r.? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego w Otodom Analytics.
Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w BM BNP Paribas, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
Warszawska giełda wraca po świąteczno – noworocznym rozprężeniu wraca do normalnego handlu. WIG20 w tym roku zdążył jednak już zyskać 3,5 proc. Czy można to traktować, jako dobrą wróżbę na przyszłość? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. Naszego rozmówcę zapytamy m.in.:
TDJ Equity I, spółka z grupy TDJ, do której należy 50,59 proc. akcji Grenevii, wezwała do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji Grenevii po cenie 2,12 zł za akcję. Zapisy na sprzedaż akcji potrwają od 20 stycznia do 28 lutego br.
Obligacje skarbowe wielu krajów ostatnio potaniały. Dolar zaś od miesięcy głównie się umacnia . Odwrócenie obu tych czynników sprzyjałoby obligacjom rynków wschodzących, aczkolwiek zdaniem ekspertów szybko się to nie stanie.
Trzeba przyznać, że początek roku na rynkach ma dość burzliwy przebieg.
Akcje Orange Polska przed publikacją nowej strategii szorują po dnie. Analitycy szukają powodów na rynkach obligacji, Hiszpanii i samym biznesie telekomu.
Rynkowym motywem przewodnim początku roku jest ostry wzrost rentowności obligacji. Kto na tym traci, a kto zyskuje?
Pogorszenie globalnych nastrojów oraz oczekiwania na mniej gołębią politykę pieniężną w tym roku skutkują przeceną obligacji skarbowych.
Gwałtowny wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych ponad 5 proc. jest dowodem osłabienia wypłacalności finansów publicznych i zniszczenia siły nabywczej waluty.
Różnica w rentowności między krótkimi i najdłuższymi obligacjami tego samego emitenta to średnio 1,1 pkt proc. Za wydłużenie inwestycji inwestorzy mogą liczyć na rentowność wyższą średnio o niecałe 5 pkt baz. za każdy miesiąc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas