Aktualizacja: 01.06.2017 11:16 Publikacja: 01.06.2017 11:16
Foto: parkiet.tv
Prezes NBP zadeklarował, że stopy jednak mogą być w Polsce obniżane, i to już może w maju. Efektem redukcja stawek WIBOR. Jaka przyszłość czeka deweloperów po kilku kwartałach postu? Czy cykl się odwróci, popyt powróci, a ceny znów będą rosnąć? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
Cła zmieniają się w tym tygodniu z dnia na dzień. Jak firmy mogą przygotować się do eksportu towarów? Na to pytanie odpowiada dziś Marcin Majewski, ekspert ds. handlu zagranicznego i ceł w PwC. Kluczowe są klasyfikacja taryfowa i pochodzenie towarów.
Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy i członek zarządu Cognor Holding, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Rada Polityki Pieniężnej zmieniła ton na bardziej gołębi. Czy zbliżające się obniżki stóp procentowych oznaczają niższe zyski banków i tym samym spadek ich notowań? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Michał Fidelus, analityk BM Pekao. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy także:
Jak żyć w czasach ostrych wyprzedaży na giełdach i wojny handlowej? Co się dzieje w USA, czy kryzys że Stanów Zjednoczonych rozleje się po całym świecie? Te pytania zadamy dziś na żywo doświadczonemu ekonomiście Piotrowi Kuczyńskiemu z DI Xelion.
– Pod względem wyników osiągniętych na rynku wina, czyli dynamiki sprzedaży oraz udziałów naszych kluczowych marek, rok 2011/2012 był dla nas najbardziej udany od kilku lat – mówi Robert Ogór, prezes grupy Ambra, lidera polskiej branży winiarskiej.
Lider polskiego rynku wina oczekuje, że w drugiej połowie roku finansowego 2011/2012 pozytywny wpływ na jego wyniki finansowe będą miały wydatki, które poniósł w pierwszym półroczu. Chce nadal zwiększać sprzedaż win w tempie szybszym niż średnia rynkowa
Dzięki zamknięciu winiarni w Czechach zysk operacyjny ma szansę zwiększyć się o ponad 2 mln zł rocznie. W górę mają iść także przychody
Zarząd Ambry chce, aby dywidenda z zysku za rok 2012/2013 była nie mniejsza niż rok wcześniej, czyli 40 groszy na akcję - mówi prezes Robert Ogór
W roku obrotowym 2011/2012 lider polskiego rynku wina zwiększył przychody o 8 proc. do 566 mln zł. Zysk netto przypadający akcjonariuszom spółki dominującej spadł o 16 proc. i wyniósł 16 mln zł
Właściciel marek El Sol i Cin&Cin zamierza rozwijać sprzedaż trunków, które przynoszą wysokie marże oraz mają szanse na zwiększenie popularności. Pod uwagę bierze też akwizycje
Alkohol › Producent wina zapowiada wzrost przychodów w roku finansowym 2013/2014. Motorem ma być cydr.
Lekki alkohol z jabłek będzie nadal priorytetem dla Ambry. Pierwszych zysków z jego sprzedaży spodziewa się w kolejny roku finansowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas