Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.02.2017 12:25 Publikacja: 24.09.2013 06:10
Foto: GG Parkiet
Jak w nowej sytuacji będzie wyglądał ETFW20L, w sposobie dalszego inwestowania? Gdzie mam szukać informacji na powyższe zagadnienie?"
ETFW20L to notowany na GPW fundusz portfelowy typu ETF (z angielskiego Exchange Traded Fund) oparty na indeksie WIG20 – notowania jednostek uczestnictwa funduszu powinny odzwierciedlać kurs indeksu (na GPW można zainwestować również w fundusze ETF odwzorowujące notowania DAX i S&P500). W przeciwieństwie do tego, co napisał nasz czytelnik, WIG20 – mimo wprowadzenia WIG30 – na razie nie ulega zmianom. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na inwestycję w ETFW20L, nie mają więc powodów do obaw. – WIG20 będzie publikowany do końca 2015 r., zmiany wprowadzimy stopniowo – przekonuje Christopher Friese z Lyxor Asset Management we Frankfurcie – firmy zarządzającej notowanymi w Warszawie ETF. – Prowadzimy szeroką dyskusję z GPW na temat ewentualnej zmiany benchmarku ETF opartego na WIG20. Kiedy tylko dojdziemy do porozumienia, powiadomimy inwestorów komunikatem publicznym o potencjalnym wpływie – jeżeli w ogóle jakikolwiek wpływ da się odczuć – zmiany benchmarku naszego ETFa – wyjaśnia Friese. Podkreśla, że do tego czasu ETFW20L działa na dotychczasowych zasadach, a Lyxor na wprowadzenie zmiany ma ponad dwa lata. Co do przyszłości funduszu nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje. – Być może po prostu zmienimy jego benchmark na WIG30. Podkreślam jednak, że jeszcze tego nie zdecydowaliśmy – mówi Friese. Do momentu aż Lyxor nie zakomunikuje zmian, ETFW20L działa więc na dotychczasowych zasadach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Ubiegły rok przyniósł rekordowe obroty akcjami na warszawskiej giełdzie. Ten rok pod tym względem może być jeszcze lepszy. Polskie domy maklerskie korzystają z tego faktu jedynie połowicznie. Branża musi więc stawiać na dywersyfikację.
Mimo bardzo udanego pod względem stóp zwrotu I kwartału inwestorzy handlujący na krajowym rynku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnie wycenianych spółek. W których analitycy widzą potencjał?
Warszawa błysnęła siłą podczas czwartkowych notowań. WIG20 zyskał prawie 1,1 proc., podczas gdy w Europie przeważały spadki.
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
JPMorgan Chase i Bank of New York Mellon ograniczyły elektroniczną wymianę informacji z Biurem Kontrolera Waluty (OCC) po poważnym naruszeniu bezpieczeństwa systemu poczty elektronicznej organu regulacyjnego.
Analiza techniczna, fundamentalna, a może dostęp od ucha „prezesa” są gwarantem odgadnięcia, co się dzieje na rynkach?
Nowy tydzień na rynkach rozpoczął się od wyraźnych wzrostów indeksów. Pozytywnych akcentów nie brakowało też na GPW. Błyszczało Dino, Mabion czy też Creotech.
Analitycy Trigon DM rekomendują zakup akcji spółki Creotech Instruments z ceną docelową wynoszącą 320 zł. Obecnie akcje kosztują 229 zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas