Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.06.2021 14:52 Publikacja: 12.06.2021 14:52
Magdalena Raczek-Kołodyńska, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, koordynator projektu „AKADEMIA PARKIETU dla zaawansowanych inwestorów i emitentów"
Foto: materiały prasowe
Czy nadchodzi popandemiczna rzeczywistości, tego w pełni nie wiemy, ale wiemy na pewno, że pandemia przyspieszyła o kilkanaście lat zmiany w niektórych obszarach prowadzenia działalności i te zmiany już z nami zostaną. Chociaż zmiany, wymuszone sytuacją nastąpiły dynamicznie i zostały szybko zaimplementowane, teraz nadszedł czas, aby dokonać rewizji i na spokojnie przeanalizować, czy wszystkie procesy w organizacji są dobrze ułożone.
Jak wynika z przeprowadzonego przez Pracuj.pl badania „Rok nowej normalności" 75,5 proc. ankietowanych nie ma chęci wracać po pandemii do biur i woli przejść na system hybrydowy. System, w którym pracownik część czasu przebywa w biurze, a w wybrane dni pracuje z domu, może przynieść korzyści zarówno pracodawcy, jak i pracownikom. Natomiast wdrożenie tego systemu wymaga dogłębnej analizy ryzyka po stronie pracodawcy, stworzenia odpowiednich procedur i efektywnego komunikowania ich pracownikom.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Przez cła Donalda Trumpa na giełdach, w ostatnim czasie, polała się krew. Inwestorzy zastanawiają się co zrobić z akcjami. Eksperci podpowiadają, jak zachować się w czasie paniki rynkowej i na co zwrócić uwagę.
Perspektywa szybszego i głębszego spadku stóp procentowych w Polsce ma oczywiście znaczenie dla banków, ale ostatnia przecena w głównej mierze jest pochodną tematu wojny celnej – mówi Michał Fidelus, analityk BM Pekao.
Dopóki „kurz bitewny” na dobre nie opadnie, ciężko jest spodziewać się mocnego odbicia indeksów w Stanach Zjednoczonych czy też w Europie – mówi Tymoteusz Turski, analityk XTB.
Krótkoterminowo mój optymizm rynkowy nieco przygasł, ale w średnim i długim terminie nadal jestem optymistą. Po takich spadkach, indeksy, szczególnie w USA, będą miały z czego odbijać w górę – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Przygotowanie raportów zrównoważonego rozwoju wiąże się z licznymi wymaganiami oraz koniecznością ujawniania szerokiego zakresu danych.
Stwierdzenie, że przedsiębiorstwa mają większe szanse na sukces, gdy są częścią zdrowych, dobrze prosperujących społeczności, to truizm. O znaczeniu społecznej licencji na prowadzenie działalności (org. social licence to operate) pisano wiele już we wczesnym okresie popularności koncepcji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), choć najczęściej propozycją ze strony firm była wówczas filantropia.
Inwestorzy oczekują przede wszystkim zysków. Ale ten zysk musi być przez kogoś wypracowany. I bynajmniej nie tylko przez osoby ze szczytów władzy korporacyjnej, ale także (a może przede wszystkim) przez rzesze pracowników na stanowiskach „produkcyjnych” generujących rzeczywistą wartość firmy. Czy to w formie rzeczywistej produkcji, czy prac badawczych, czy różnego rodzaju usług.
Wprowadzenie zasad jawności i równości wynagrodzeń w Polsce stanowi istotny krok w kierunku eliminacji dyskryminacji płacowej oraz zwiększenia transparentności na rynku pracy.
Współczesny rynek pracy charakteryzuje się coraz większą elastycznością i różnorodnością modeli zatrudnienia. Z jednej strony takie podejście pozwala na większą swobodę. Z drugiej jednak rodzi liczne wyzwania związane z ochroną know-how, własności intelektualnej i tajemnicy przedsiębiorstwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas