Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.04.2025 19:55 Publikacja: 14.03.2025 17:41
Michał Grzybowski Partner w Crido
Foto: materiały prasowe
Nowe przepisy w tym zakresie mogą być postrzegane jako formalność, jednak ich rzeczywisty wpływ na podejście do wynagradzania w organizacjach będzie znaczący. Pracodawcy, którzy zostaną zobowiązani do ujawniania informacji o wynagrodzeniach, będą również zmotywowani do przemyślenia swoich strategii płacowych. Przykłady krajów, takich jak Islandia czy Szwecja, które już wdrożyły podobne regulacje, pokazują pozytywne efekty tych zmian. W tych krajach zauważono nie tylko zmniejszenie luki płacowej między płciami, ale również poprawę motywacji pracowników, co z kolei wpływa na zwiększenie efektywności organizacji. Wprowadzenie przejrzystości w wynagrodzeniach przyczynia się do budowy zaufania między pracownikami a pracodawcami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Przez cła Donalda Trumpa na giełdach, w ostatnim czasie, polała się krew. Inwestorzy zastanawiają się co zrobić z akcjami. Eksperci podpowiadają, jak zachować się w czasie paniki rynkowej i na co zwrócić uwagę.
Perspektywa szybszego i głębszego spadku stóp procentowych w Polsce ma oczywiście znaczenie dla banków, ale ostatnia przecena w głównej mierze jest pochodną tematu wojny celnej – mówi Michał Fidelus, analityk BM Pekao.
Dopóki „kurz bitewny” na dobre nie opadnie, ciężko jest spodziewać się mocnego odbicia indeksów w Stanach Zjednoczonych czy też w Europie – mówi Tymoteusz Turski, analityk XTB.
Z mocnego otwarcia wtorkowej sesji do końca dnia pozostało niewiele, a i sama zwyżka przez moment stała pod znakiem zapytania. Problem sprawiła nie tylko energetyka.
Spółki z udziałem SP, również giełdowe, niekoniecznie mają maksymalizować zysk – powiedział premier Donald Tusk. Kampania wyborcza ma swoje prawa, ale nie powinno w niej być miejsca na podważanie zaufania do rynku kapitałowego – ripostują analitycy i przedstawiciele organizacji rynkowych.
Główne warszawskie indeksy kontynuują dziś zwyżki z początku tygodnia, wymazując już sporą część "celnych" spadków.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
DataWalk otrzymało propozycję od inwestora z rynku francuskiego. Oferta zakłada objęcie akcji polskiej spółki po cenie 77,76 zł. Rynek pozytywnie zareagował na te wieści.
W obliczu dalszego łagodzenia polityki celnej Donalda Trumpa inwestorzy odważniej ruszyli do zakupów, co przełożyło się na silne zwyżki na krajowej giełdzie.
W obliczu poprawiających się nastrojów na zagranicznych rynkach akcji z początkiem nowego tygodnia akcje wróciły do łask, co przekłada się na silne wzrosty na krajowej giełdzie.
Rynki akcji mają za sobą kolejny dynamiczny tydzień, który zaczął się mocnymi spadkami na Wall Street, a skończył niemal skokowym odbiciem w USA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas