Bank Ochrony Środowiska, Millennium i GE Money Bank udzielają kredytów
hipotecznych w złotych
o najniższym oprocentowaniu. W pożyczkach we frankach szwajcarskich najlepsze
są banki: Nordea, Fortis
i Polbank EFG.
Aktualizacja: 20.02.2017 14:19 Publikacja: 30.05.2007 10:26
Bank Ochrony Środowiska, Millennium i GE Money Bank udzielają kredytów
hipotecznych w złotych
o najniższym oprocentowaniu. W pożyczkach we frankach szwajcarskich najlepsze
są banki: Nordea, Fortis
i Polbank EFG.
Jak wynika z zestawienia "Parkietu" i doradców Open Finance (porównaliśmy ofertę 25 banków), kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich (CHF) o najniższym oprocentowaniu oferują obecnie: Nordea Bank (3,38 proc.), Fortis Bank (3,48) i Polbank EFG (3,58). Co prawda, bank BPH również udziela pożyczek hipotecznych w CHF (oprocentowanie: 3,57) i mógłby nawet zająć trzecie miejsce w naszym zestawieniu, ale wymaga od kredytobiorców dochodów w walucie obcej (np. CHF). Najdroższe kredyty we frankach mają: Bank Gospodarki Żywnościowej (4,38 proc.) oraz Bank Ochrony Środowiska (4,01 proc.), który jest liderem w zestawieniu najniżej oprocentowanych kredytów w złotych (5,30 proc.). Bank Millennium proponuje kredyty mieszkaniowe w złotych oprocentowane w wysokości 5,34 proc. (II miejsce w zestawieniu w kategorii PLN), a GE Money Bank - 5,40 proc. (III miejsce).
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas