Sanwil podpisał umowę dotyczącą sprzedaży materiałów powlekanych (tzw. sztucznej skóry) z meblarską firmą Wajnert.
Giełdowa spółka nie podaje spodziewanej wartości
kontraktu.
Aktualizacja: 28.02.2017 02:38 Publikacja: 27.03.2008 08:55
Sanwil podpisał umowę dotyczącą sprzedaży materiałów powlekanych (tzw. sztucznej skóry) z meblarską firmą Wajnert.
Giełdowa spółka nie podaje spodziewanej wartości
kontraktu.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Better Europe EuSEF ASI, czyli fundusz na rzecz przedsiębiorczości społecznej, to nowe przedsięwzięcie, kierowane przez Ludwika Sobolewskiego, byłego prezesa giełd papierów wartościowych w Warszawie i w Bukareszcie. Fundusz ma wspierać odbudowę Ukrainy.
W 2020 r. podczas wakacji obserwowaliśmy covidową hossę na spółkach IT, biotechnologicznych i z sektora OZE, a teraz przyszedł czas na firmy budowlano-przemysłowe. EC Będzin, Energoinstal, Interbud czy Vistal – to ich kursy notują ponadprzeciętną zmienność.
Wojna tocząca się w Ukrainie zrodziła duża oczekiwania względem m.in. Lubawy, Protektora czy Wojasa, ale nie w każdym przypadku były one uzasadnione.
Trwająca wojna na Ukrainie skutkuje wzrostem popytu na żywność i produkty dla wojska. Inwestorzy mają nadzieję, że beneficjentami tego zjawiska będą też firmy giełdowe.
Aktualizacja danych: 11.12.2020, godz. 15.00
Akcje Sanwilu Holding drożały dziś o około 15 proc., przy dużym obrocie. Właściciela zmieniło już ponad 3 proc. kapitału. Piotr Kwaśniewski, prezes Sanwilu Holding nie widzi bezpośredniego powodu tak znaczącego wzrostu notowań.
Strata kluczowego odbiorcy tkanin i słaba sprzedaż butów powodują, że nadzieje na pokaźny zysk stały się nierealne
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas