Pierwsze oferty publiczne
CAFE NEWS (oferta prywatna) - 1 kwietnia - przydział akcji
Drewex - 31 marca - 1 kwietnia - budowa księgi popytu - 1 kwietnia
- publikacja ceny emisyjnej - 2-7 kwietnia - zapisy
- 9 kwietnia - przydział akcji
Pierwsze oferty publiczne
CAFE NEWS (oferta prywatna) - 1 kwietnia - przydział akcji
Drewex - 31 marca - 1 kwietnia - budowa księgi popytu - 1 kwietnia
- publikacja ceny emisyjnej - 2-7 kwietnia - zapisy
- 9 kwietnia - przydział akcji
K2 INTERNET - 3-4 kwietnia - budowa księgi popytu
- do 9 kwietnia - ogłoszenie ceny i ostatecznej liczby oferowanych akcji - 9-11 kwietnia - zapisy na akcje - do 18 kwietnia - przydział akcji
KROSGLASS - 5-6 maja - budowa księgi popytu - 6 maja - ogłoszenie ceny oferowanych akcji - 7-8 maja - zapisy na akcje w transzy indywidualnej - 7-9 maja - zapisy na akcje w transzy instytucjonalnej - do 16 maja - przydział akcji
SELENA FM - do 6 kwietnia - ogłoszenie ceny maksymalnej akcji
- 7 kwietnia - budowa księgi popytu - do 8 kwietnia - ogłoszenie ceny emisyjnej - 8-10 kwietnia - zapisy na akcje w transzy indywidualnej
- 9-11 kwietnia - zapisy w transzy instytucjonalnej
- do 16 kwietnia - przydział akcji
TRAKCJA POLSKA - do 28 marca - przydział akcji
VERTEX - 15-17 kwietnia - budowa księgi popytu - 23 kwietnia - ogłoszenie ceny oferowanych akcji - 24-28 kwietnia - zapisy na akcje - 30 kwietnia - przydział akcji
ZREMB-CHOJNICE - do 8 kwietnia - ogłoszenie ceny oferowanych akcji - 9-11 kwietnia - zapisy na akcje - do 21 kwietnia - przydział akcji
emisje spółek giełdowych
BLUMERANG PRE IPO - 2-25 kwietnia - zapisy na akcje
w pierwszym terminie wykonania prawa poboru
ENERGOAPARATURA - 5-16 maja - zapisy na akcje
w ramach wykonania prawa poboru - 28 maja - przydział akcji
KAREN NOTEBOOK - 2-11 czerwca - zapisy na akcje
w ramach wykonania prawa poboru - 25 czerwca - przydział akcji
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Będąc już na finiszu pierwszego kwartału 2025 r., posiadacze akcji spółek notowanych na warszawskiej giełdzie mogą mieć powody do zadowolenia. Koniunktura w tym roku jak na razie sprzyja zarabianiu, co przełożyło się na wysokie stopy zwrotu z akcji, które w wielu przypadkach osłodziły inwestorom rozczarowujący 2024 r.
Walory spółek wojskowych notowanych na warszawskiej giełdzie w tym roku rozbudziły ogromne oczekiwania inwestorów za sprawą planów zwiększenia wydatków na zbrojenia.
W kolejnych latach wydawanie 5 proc. PKB rocznie na obronność wydaje się konieczne – zapowiedział premier Donald Tusk. Na nowe kontrakty liczą producenci stali, sprzętu specjalistycznego, infrastruktury budowlanej oraz spółki technologiczne.
Narastające napięcie geopolityczne negatywnie wpływa na rynek kapitałowy. Ale notowania jednej grupy firm kolejny dzień z rzędu szybują. Czy mają potencjał do dalszej zwyżki?
Piątkowe starcie Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego nie pozostaje bez wpływu na giełdę. W ocenie inwestorów perspektywa szybkiego zakończenia wojny pomiędzy Rosją i Ukrainą oddala się.
Plan zwiększenia wydatków na zbrojenia w Europie poprawił perspektywy sektora obronnego , co znalazło odzwierciedlenie w dynamicznie drożejących akcjach jego przedstawicieli. Głównymi beneficjentami są europejskie koncerny zbrojeniowe.
To konsekwencja zapowiedzi premiera Donalda Tuska, który ogłosił, że do 2032 r. nasz kraj zainwestuje w polską kolej 180 mld zł. W efekcie dziś mocno zyskują na wartości walory: Newagu, Trakcji, ZUE, Torpolu, PKP Cargo i OT Logistics.
Portfel zamówień giełdowego producenta specjalistycznych kontenerów jest coraz większy dzięki kolejnym zamówieniom od sił zbrojnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas