Pierwsze oferty publiczne
CAFE NEWS (oferta prywatna) - 8 kwietnia - przydział akcji
Drewex - 14 - 15 kwietnia - budowa księgi popytu
- 15 kwietnia - publikacja ceny emisyjnej - 16-18 kwietnia - zapisy
- do 23 kwietnia - przydział akcji
Pierwsze oferty publiczne
CAFE NEWS (oferta prywatna) - 8 kwietnia - przydział akcji
Drewex - 14 - 15 kwietnia - budowa księgi popytu
- 15 kwietnia - publikacja ceny emisyjnej - 16-18 kwietnia - zapisy
- do 23 kwietnia - przydział akcji
K2 INTERNET - 3-4 kwietnia - budowa księgi popytu
- do 9 kwietnia - ogłoszenie ceny i ostatecznej liczby oferowanych akcji - 9-11 kwietnia - zapisy na akcje - do 18 kwietnia - przydział akcji
KROSGLASS - 5-6 maja - budowa księgi popytu
- 6 maja - ogłoszenie ceny oferowanych akcji - 7-8 maja - zapisy na akcje w transzy indywidualnej - 7-9 maja - zapisy na akcje w transzy instytucjonalnej - do 16 maja - przydział akcji
SELENA FM - do 6 kwietnia - ogłoszenie ceny maksymalnej akcji
- 7 kwietnia - budowa księgi popytu - do 8 kwietnia - ogłoszenie ceny emisyjnej - 8-10 kwietnia - zapisy na akcje w transzy
indywidualnej - 9-11 kwietnia - zapisy w transzy instytucjonalnej
- do 16 kwietnia - przydział akcji
VERTEX - 15-17 kwietnia - budowa księgi popytu
- 23 kwietnia - ogłoszenie ceny oferowanych akcji
- 24-28 kwietnia - zapisy na akcje - 30 kwietnia - przydział akcji
ZREMB-CHOJNICE - do 8 kwietnia - ogłoszenie ceny
oferowanych akcji - 9-11 kwietnia - zapisy na akcje
- do 21 kwietnia - przydział akcji
emisje spółek publicznych
BLUMERANG PRE IPO - 2-25 kwietnia - zapisy na akcje
w pierwszym terminie wykonania prawa poboru
ENERGOAPARATURA - 5-16 maja - zapisy na akcje
w ramach wykonania prawa poboru - 28 maja - przydział akcji
KAREN NOTEBOOK - 2-11 czerwca - zapisy na akcje
w ramach wykonania prawa poboru - 25 czerwca - przydział akcji
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Plan zwiększenia wydatków na zbrojenia w Europie poprawił perspektywy sektora obronnego , co znalazło odzwierciedlenie w dynamicznie drożejących akcjach jego przedstawicieli. Głównymi beneficjentami są europejskie koncerny zbrojeniowe.
Część giełdowych producentów materiałów budowlanych nie tylko liczy poziom emisji gazów cieplarnianych, ale i ma już określone cele związane z jego ograniczeniem. To ważne, bo budownictwo to główny „dostawca” CO2 do atmosfery.
W tym roku Selena FM zacznie wytwarzać wełnę szklaną na Węgrzech, MFO rozpocznie produkcję profili stalowych w nowym zakładzie w Sochaczewie, a Ferro uruchomi linię baterii łazienkowych w Czechach. Śnieżka i Dektra skupiają się na wzroście sprzedaży.
Bez odpowiednich regulacji, zniesienia barier administracyjnych, funduszy na nowe projekty, inwestycji w infrastrukturę i edukacji trudno oczekiwać boomu, a nawet rozpoczęcia budowy już zaplanowanych instalacji.
W najbliższych kwartałach zarząd Seleny liczy na pozytywne efekty wypłat funduszy z KPO oraz wzrostu budownictwa mieszkaniowego. Niezależnie od tego stawia na dalszą dywersyfikację geograficzną i produktową.
Portfel zamówień giełdowego producenta specjalistycznych kontenerów jest coraz większy dzięki kolejnym zamówieniom od sił zbrojnych.
Mimo widocznego spowolnienia gospodarczego, potencjał ekspansji w Państwie Środka i współpracy z tamtejszymi firmami jest ogromny. O sukcesy jednak bardzo trudno, zwłaszcza że niski jest wewnętrzny popyt. Nie za bardzo widać też, aby polskie firmy jakoś specjalnie do osiągnięcia sukcesu dążyły.
To konsekwencja wypracowania w III kwartale znaczenie słabszych wyników finansowych od powszechnie oczekiwanych. W tym czasie rentowność grupy istotnie się pogorszyła, co było głównie efektem słabych rezultatów osiągniętych przez spółkę matkę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas