Kuźnia liderów rynku kapitałowego

Fundacja im. Lesława Pagi organizuje kolejną, dziesiątą już edycję Akademii Liderów Rynku Kapitałowego – projektu edukacyjnego skierowanego do studentów i absolwentów zainteresowanych tematyką funkcjonowania giełdy i rynków finansowych w Polsce.

Publikacja: 07.05.2015 06:00

Kuźnia liderów rynku kapitałowego

Foto: Bloomberg

Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie społeczności młodych profesjonalistów – nowoczesnej kadry menedżerskiej.

Nauka poprzez praktykę

Uczestnicy akademii w ramach szkoleń będą mieć okazję pobierać swoje nauki od znanych ekspertów z rynku kapitałowego, wśród których znajdą się m.in. Paweł Tamborski (prezes GPW), Iwona Sroka (prezes KDPW), Andrzej Klesyk (prezes PZU), Daniel Boniecki (partner McKinsey & Company), Artur Tomala (dyrektor Goldman Sachs). Przyszli finansiści będą uczestniczyć w płatnych stażach w renomowanych firmach i instytucjach związanych z polskim rynkiem kapitałowym.

– Akademia ułatwia rozpoczęcie kariery młodym ludziom, kształtując ich profesjonalizm i przygotowując do pracy w strukturach prestiżowych firm z branży finansowej, takich jak PZU. Organizacja staży dla uczestników akademii przynosi obopólne korzyści. My mamy pewność, że będziemy współpracować z najbardziej wyróżniającymi się osobami, które uczyły się od najlepszych menedżerów, liderów ze świata finansów i legend polskiego biznesu. Stażyści natomiast mogą korzystać z naszej szerokiej wiedzy i doświadczenia biznesowego, zdobywając umiejętności praktyczne – mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU. – Wspieramy tę inicjatywę, ponieważ wiemy, że w naszej branży istnieje silna potrzeba szkolenia profesjonalistów, i wierzymy, że edukacja to jedna z najlepszych inwestycji – dodaje.

Jak podkreślają organizatorzy, podczas zajęć uczestnicy w tylko minimalnym stopniu zajmują się teorią. Zamiast tego analizują największe transakcje, rozwiązują aktualne problemy, z jakimi muszą zmagać się firmy, i ćwiczą praktyczne wdrażanie rozwiązań na konkretnych przykładach. – Dzięki akademii uczestnicy mają kontakt z ciekawymi ludźmi, a biorąc udział w szkoleniach, praktykach i stażach w firmach, płynniej i zwykle skuteczniej przechodzą z fazy uczenia się w fazę normalnej pracy – podkreśla Igor Chalupec, partner zarządzający i prezes Icentis, firmy współpracującej z fundacją.

Rekrutacja trwa

– Do projektu zapraszamy zarówno studentów, którzy są na półmetku studiów, jak i młodych absolwentów z pewnym już doświadczeniem. Dla jednych będzie to pierwszy krok w karierze finansowej, dla drugich duże przyspieszenie w rozwoju zawodowym – mówi Anna Mieleszko, dyrektor fundacji, kierująca projektem. Zgłoszenia kandydatów do akademii przyjmowane są do 8 maja 2015 r. poprzez formularz na stronie internetowej www.paga.org.pl/alrk. W tym roku przewidziano miejsca dla 30 stypendystów. Uczestnicy spędzą dwa tygodnie lipca na intensywnych szkoleniach, a następnie każdy z nich odbędzie płatny staż w firmie partnerskiej.

[email protected]

Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

Wysokiej klasy specjaliści są najważniejszym aktywem rynku kapitałowego, niezbędnym dla jego rozwoju. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w młode talenty. Projekty realizowane od lat w ramach akademii, pozwalają młodym ludziom, zainteresowanym rozwijaniem kariery w finansach, nie tylko na zdobycie cennego doświadczenia, ale również podzielenie się swoim świeżym spojrzeniem na rynek z partnerami akademii – stanowi to zatem czysty zysk dla obydwu stron „transakcji".

Paweł Tamborski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych

Projekt wspiera rozwój najważniejszych atrybutów lidera: profesjonalizm, warsztat i narzędzia, etyka i wartości oraz entuzjazm. Takich ludzi potrzebujemy na rynku kapitałowym. Akademii przyświeca zasada: jeżeli osiągnąłeś sukces, to się nim podziel. Cieszę się, że grupa ludzi skupionych wokół projektu – tych, którzy z akademii się wywodzą oraz ją wspierają – ciągle rośnie.

Artur Tomala, dyrektor wykonawczy Goldman Sachs

Fundacja jest kluczowym elementem rynku kapitałowego w Polsce. Konsekwentnie przyczynia się do jego rozwoju poprzez kształcenie przyszłych liderów polskiej gospodarki oraz kultywowanie poszanowania odmienności poglądów, profesjonalizmu i etosu pracy. Mijająca rocznica 25-lecia wolnej gospodarki w Polsce, konsekwentny wzrost roli Polski w Europie i na świecie przypominają nam o zbliżającej się transformacji pokoleniowej liderów w Polsce i nieustającej potrzebie kształcenia nowych kadr. Akademia doskonale wpisuje się w tę misję.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego