Reklama

Szefowa LSE ostrzega spółki przed migracją za ocean. Utopicie wartość!

Julia Hoggett, prezes londyńskiej giełdy (LSE) przestrzega brytyjskie firmy przed pokusą debiutu za oceanem zamiast na krajowym parkiecie.

Publikacja: 26.09.2023 09:44

Szefowa LSE ostrzega spółki przed migracją za ocean. Utopicie wartość!

Foto: Chris Ratcliffe/Bloomberg

Podczas konferencji finansowej w Londynie wskazała, że spośród 23 brytyjskich firm, które w minionej dekadzie wybrały rynek amerykański i za oceanem pozyskały po ponad 100 milionów dolarów, sześć stamtąd wycofało si, a 13 notowanych jest poniżej wartości sprzed debiutu.

Tylko cztery firmy wyceniane są powyżej początkowej wartości a wśród nich jest Arm Holding, projektująca półprzewodniki, która niedawno pojawiła się na Nasdaq.

Czytaj więcej

LSE prowokuje bunt

- Nie tylko brytyjskie spółki idą do USA - zauważyła Hoggett podkreślając jednak , że międzynarodowe firmy za oceanem generalnie wypadają gorzej niż ich miejscowi rywale, a tak nie jest w Zjednoczonym Królestwie.

Brytyjscy politycy mocno zabiegali aby Arm Holding zdecydowała się na debiut w Londynie, ale stało się inaczej, przypomina Bloomberg. .

Reklama
Reklama

Wprawdzie w pierwszym dniu obecności na Nasdaq kurs jej akcji podskoczył o 25 proc., ale później w ciągu kilku dni nawet zanurkował pod kreskę.

Obecnie cena walorów Arm Holding wynosi 54,44 USD, wobec kursu z IPO na poziomie 51 USD, a kapitalizacja tej spółki sięga 55,8 mld USD. W. Z.

Gospodarka światowa
Sąd Najwyższy uznał cła Donalda Trumpa za nielegalne
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Gospodarka światowa
Amerykański PKB niższy od prognoz
Gospodarka światowa
Giorgia Meloni: najbardziej pragmatyczna szefowa rządu w Europie?
Gospodarka światowa
Akcje Amazonu znalazły się pod presją
Gospodarka światowa
Po dobrym roku dobry styczeń eToro
Gospodarka światowa
Stopniowo rośnie skala zagrożenia importem z Chin dla przemysłu. Oto zagrożone branże
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama