Prezes koncernu, Ron Dennis, planuje w najbliższych pięciu latach przekształcić McLaren Automotive w firmę wartą miliardy. Sposobem na taką przemianę byłoby wprzęgnięcie doświadczenia i rozwiniętych technologii w nowe działania, czyli farmakologię i logistykę.
Podczas wywiadu przeprowadzonego dla WSJ Dennis stwierdził, że McLaren jest znaną firmą samochodową, jednak przede wszystkim jest firmą technologiczną. - Formuła 1 już dawno rozwinęła się poza sferę kierowcy i samochody. Technologia decyduje kto stanie na podium – uważa prezes McLaren Automotive.
Podczas wyścigów mających miejsce w odległych krańcach świata takich jak Singapur czy Melbourne w podlondyńskiej siedzibie firmy około 20 techników monitoruje każdą moment wyścigu, od zmiany opon po pit-stop, tankowanie i powrót do wyścigu.
Superkomputery McLarena mają moc przetwarzania danych umożliwiającą analizę 3 000 wyścigów Grand Prix w ciągu sekundy. Programiści stworzyli niezawodne programy umożliwiające obliczenie prawdopodobieństwa wygranej.
McLaren postanowił wdrożyć zdobyte doświadczenie w nowe dziedziny. Firma rozpoczęła współpracę z gigantem farmaceutycznym GlaxoSmithKline w sferze planowania, narzędzi służących do analizy danych, super szybkiej kontroli procesów. GSK rozpoczął budowę sekcji kontroli na terenie ośrodka wyścigowego McLarena.