Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.09.2019 05:14 Publikacja: 25.09.2019 05:14
Konfederacja chce głębokiej deregulacji, która w naturalny sposób przełoży się na rozwój rynku kapitałowego.
Foto: Shutterstock
Kontynuujemy cykl, w którym komitety wyborcze, mające swoje listy we wszystkich okręgach, odpowiadają na ankietę „Parkietu" dotyczącą rynku kapitałowego. Po Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL dziś kolej na Konfederację – o tej kolejności zdecydował moment nadesłania odpowiedzi przez poszczególne ugrupowania. Z pięciu ogólnopolskich komitetów nie otrzymaliśmy odpowiedzi tylko od Prawa i Sprawiedliwości.
W skład komitetu wyborczego Konfederacja wchodzą m.in. osoby związane dotąd z Ruchem Narodowym oraz partią KORWiN. W odpowiedziach udzielonych przez Konfederację widoczne jest liberalne podejście do spraw związanych z gospodarką i rynkiem kapitałowym.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ograniczenie obowiązków informacyjnych polskich emitentów i zmniejszenie liczby wymogów raportowych firm inwestycyjnych - zaproponował deregulacyjny zespół Brzoski, a rząd zdaje się to popierać, bo KPRM pokazał to w swojej prezentacji. Znamy szczegóły
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska ma dzisiaj już ponad 500 ton złota, a jego udział w rezerwach przekroczył 20 proc. – poinformował prezes NBP Adam Glapiński.
W marcu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w Polsce 5,3 proc. – podał w czwartek GUS. Przez rok liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy urosła o niespełna 8 tys.
Sprzedaż detaliczna w marcu znów spadła rok do roku, wypadając ciut gorzej od średniej prognoz ekonomistów. Jednak dane nie wyglądają tak źle, jak mogłoby się wydawać.
Sprzedaż detaliczna spadła w marcu o 0,3 proc. rok do roku – podał w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS). Te dane są kolejnym wsparciem dla oczekiwań obniżki stóp procentowych przez RPP już w maju.
RPP jest nastawiona, aby obniżać stopy, ale następne dane muszą dać potwierdzenie, że pozytywne trendy trwają – mówił na początku kwietnia prezes NBP. Rada właśnie je dostała.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas