– TFI wymagało inwestora strategicznego, finalnego, którego zadania wykraczały poza mandat syndyka – podkreśla Marcin Kubiczek, syndyk masy upadłościowej Getin Noble Banku i Idea Banku. – Pakiet kontrolny akcji Noble Funds kupuje stabilny bank. Dla TFI to nie tylko wyjście z problematycznej grupy kapitałowej, ale otwarcie dobrej perspektywy rozwojowej. Bycie w masie upadłości w tym nie pomagało – zaznacza.
Noble Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych specjalizuje się w tworzeniu oraz zarządzaniu otwartymi i zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi, świadczy usługi asset management polegające na profesjonalnym zarządzaniu indywidualnym portfelem papierów wartościowych oraz doradztwa inwestycyjnego.
Towarzystwo działa na rynku od listopada 2006 r. Na koniec 2023 r. Noble Funds TFI zarządzało aktywami klientów o wartości 2,74 mld zł, co plasowało firmę w grupie TFI średniej wielkości funkcjonujących na polskim rynku. Przychody Noble Funds TFI w 2023 r. wyniosły 57,6 mln zł.
Czytaj więcej
Pięć podmiotów złożyło oferty przejęcia Noble Funds TFI – wynika z informacji „Parkietu”. Syndyk do drugiego etapu zakwalifikował dwie z nich. Koniec rozgrywki coraz bliżej.
W wyniku przeprowadzonych procesów resolution obu banków większościowy pakiet akcji firmy pozostał w bankach, a w konsekwencji wszedł do mas upadłości.