Radpol: Firma pozyskuje więcej kontraktów

Radpol, spółka specjalizująca się w produkcji systemów do przesyłu energii, ciepła, wody i gazu, spodziewa się w tym roku niewielkiego spadku sprzedaży.

Publikacja: 22.08.2020 05:02

Radpol: Firma pozyskuje więcej kontraktów

Foto: materiały prasowe

Wszystko za sprawą obecnej sytuacji gospodarczej związanej z pandemią Covid-19. W II kwartale wpłynęła ona na spadki cen tworzyw, a tym samym na zniżki cen wyrobów gotowych. Ponadto przyczyniła się do przesunięcia w czasie realizacji części zamówień. Tym samym istotnie spadły przychody. Mimo to spółka poprawiła rentowność, co przełożyło się na uzyskanie zysków porównywalnych z wypracowanymi w tym samym czasie ubiegłego roku. Co ważniejsze zarząd Radpolu liczy, że sytuacja będzie się poprawiać. Od czerwca, po dość słabym kwietniu i maju, spółka odczuwa istotny wzrost zamówień na oferowane produkty. W efekcie portfel jej zamówień na II półrocze jest o ok. 10 proc. większy niż rok temu.

Co ważne, również lipiec wyglądał stosunkowo dobrze. Z kolei w sierpniu, ze względu na sezon urlopowy, tradycyjnie już dochodzi do okresowego spadku sprzedaży. Radpol zapowiada poprawę wyników w eksporcie. Do takiej deklaracji skłoniły zarząd stosunkowo duże zamówienia złożone w spółce w II półroczu.

Foto: GG Parkiet

Do połowy przyszłego roku spółka chce spieniężyć majątek Wirbetu, zakładu zlokalizowanego w Ostrowie Wielkopolskim, w którym wytwarzane były słupy energetyczne, trakcyjne, oświetleniowe i reklamowe. Obecnie w tej sprawie trwają rozmowy z inwestorami. Wcześniej, bo jeszcze w tym roku, powinno się udać sprzedać zapasy Wirbetu.

Stosunkowo dobre informacje płynące z Radpolu spowodowały, że podczas piątkowej sesji giełdowi inwestorzy systematycznie zwiększali popyt na akcje firmy. Przed godz. 15 ich kurs rósł nawet o 11,5 proc., osiągając wartość 2,62 zł. Ostatnio tak wysoko były wyceniane ponad trzy lata temu. TRF

Notowania akcji na stronie:

www.parkiet.com/spolka/radpol

Energetyka
Kolejne straty na węglu w PGE
Energetyka
PGE chce nabyć gazową spółkę ZE PAK -u i przejąć całą atomową PGE PAK
Energetyka
Koreańczycy wbudowują w Polsce jeden z największych magazynów energii w Europie
Energetyka
ML System otwiera się na Turcję. Nowy rynek zbytu
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”
Energetyka
Moc zapewniona na trzy lata. Co później?
Energetyka
Potwierdzenie dla atomu