Kampania wystartowała 9 marca na platformie Crowdway. W sumie blisko tysiąc inwestorów kupiło akcje Farm Fotowoltaiki, a wartość zbiórki wyniosła 4,05 mln zł.

– Witamy blisko 1000 inwestorów, którzy zdecydowali się nam zaufać i zostali częścią Farm Fotowoltaiki. To oni są największa wartością, jaką niesie za sobą crowdfunding. Już w czasie trwania naszej kampanii zainteresowanie inwestorów przełożyło się m.in. na liczbę zapytań dotyczących gotowych projektów fotowoltaicznych oraz możliwości dzierżawy gruntów pod przyszłe instalacje, które na bieżąco analizujemy. Jesteśmy teraz w stanie zdecydowanie przyspieszyć rozwój spółki, a zebrana kwota pozwoli zrealizować instalację w Nagoszynie – mówi dr Ofka Piechniczek, członek rady nadzorczej Farm Fotowoltaiki i jednocześnie prezes Berg Holdingu. Dodaje ona, że spółka przygotowuje się do kolejnych projektów, w tym w modelu biznesowym 51/49, zakładającym zawiązanie spółki celowej z klientem, gdzie wkład jest w postaci ziemi lub finansowania i wynosi 49 proc.

– W lutym oraz marcu informowaliśmy o kolejnych farmach, które w najbliższym czasie zasilą nasze portfolio. Po zakończeniu emisji możemy 100 proc. naszej uwagi zwrócić na najbliższe cele – debiut na NewConnect oraz deweloping instalacji o łącznej mocy 72 MW – dodaje Piechniczek.

W lutym akcjonariusze Farm Fotowoltaiki podjęli uchwałę, w której wyrażono zgodę na wprowadzenie akcji spółki na giełdę. Debiut planowany jest między IV kwartałem br. a I kwartałem 2022 r. dos