Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.03.2025 16:11 Publikacja: 21.06.2023 21:00
Foto: materiały prasowe
Po zwiększeniu w 2022 r. w Europie czynszów w najlepszych nieruchomościach logistyczno-magazynowych o 10,4 proc. w najbliższym czasie trend wzrostowy powinien się utrzymać – nawet mimo niższego popytu najemców – uważają analitycy Savills.
– Wskaźniki pustostanów wzrastają na większości rynków, ale ograniczona ilość powierzchni w budowie w minionej dekadzie oraz duży popyt najemców w ostatnich latach stwarzają przestrzeń do kolejnych podwyżek czynszów – skomentował Andrew Blennerhassett, dyrektor Savills.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rezygnacje to nie odejścia. Kluczowi menedżerowie dewelopera pozostają dyrektorami działów. Belgijska część grupy ma kłopoty, Polska jest dobrze postrzegana przez inwestorów, co pokazuje wycena obligacji na Catalyst.
Jakie są perspektywy sprzedaży mieszkań w realiach najdroższego w UE kredytu hipotecznego? Jakie plany dotyczące emisji obligacji ma Ronson? Kiedy wystartuje platforma PRS LivinGO? Czy ujawnianie cen ofertowych to taki wysiłek dla spółek deweloperskich? O tym powie Andrzej Gutowski, wiceprezes spółki Ronson Development w ParkietTV o 12:00.
Umiarkowany wzrost w budownictwie, stabilizacja w usługach dla przemysłu, rozkwit OZE i zamiana fabryki drewnianych modułów w zyskowny biznes – to plany Grupy Erbud na najbliższe lata.
Murapol rozważa wyemitowanie w II kwartale 2025 roku obligacji oprocentowanych według zmiennej stopy procentowej o okresie zapadalności 3 lat w ramach programu emisji obligacji, który jest wart 500 mln zł, podała spółka. Maksymalna wartość obligacji, które mają być wyemitowane w ramach serii oraz marża zostaną ustalone w procesie rozmów z inwestorami i budowania księgi popytu.
Deweloper w 2024 r. przekazał nabywcom znacznie mniej mieszkań, ale w tym roku przewiduje skokowe odbicie. Archicom zaimponował rentownością.
Budowniczy torów spodziewa się wzrostu przychodów. Zarekomenduje też wypłatę dla akcjonariuszy.
Grupa budująca linie kolejowe oczekuje wzrostu przychodów w tym roku. Startuje w nowych przetargach, ale priorytetem jest rentowność, a nie ryzykowne zapełnianie portfela.
Na koniec marca ważnymi prospektami dysponowało siedmiu emitentów. Wartość emisji formalnie możliwa do ich przeprowadzenia wynosiła blisko 2 mld zł, ale trudno liczyć, by firmy wykorzystały programy w całości.
W I kwartale emitenci obligacji przeprowadzili sześć publicznych emisji obligacji adresowanych do szerokiego grona nabywców na bazie prospektów. Przed rokiem o tej porze było ich jedenaście. W ujęciu wartościowym różnice nie są aż tak duże.
Rezygnacje to nie odejścia. Kluczowi menedżerowie dewelopera pozostają dyrektorami działów. Belgijska część grupy ma kłopoty, Polska jest dobrze postrzegana przez inwestorów, co pokazuje wycena obligacji na Catalyst.
Wielton Defence, spółka z grupy Wielton, pozyskała pierwszy kontrakt w sektorze obronności.
Skarbiec Holding, właściciel Skarbca TFI, zaprezentował wyniki z pierwszej połowy roku obrotowego 2024/2025. Grupa zdecydowanie poprawiła wynik netto.
Piątkowa sesja na europejskich giełdach stała pod znakiem przeceny. Jakie wieści napłynęły ze spółek?
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Kierowana przez Rafała Brzoskę firma rośnie za granicą tak szybko, że polski rynek w całym biznesie spółki z miesiąca na miesiąc waży coraz mniej. Poza stawianiem automatów InPost chce teraz w Europie realizować dostawy „pod drzwi”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas