Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.05.2018 05:00 Publikacja: 23.05.2018 05:00
Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment.
Foto: Archiwum
Echo Investment, które buduje mieszkania dla tej platformy, obejmie 30 proc. udziałów w joint venture, a 70 proc. przypadnie amerykańskiemu funduszowi z rodziny PIMCO (inny fundusz zarządzany przez PIMCO jest akcjonariuszem Echa). Platforma będzie samodzielnie zarządzać lokalami i umowami najmu.
– Naszym celem jest stworzenie produktu inwestycyjnego, którego w takiej skali nie ma w Polsce, a który cieszy się zainteresowaniem w Europie Zachodniej – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo ds. finansowych. – Dla naszej firmy korzyści jest wiele. Po pierwsze, otrzymujemy wynagrodzenie za budowę projektów. Po drugie, posiadanie 30 proc. udziałów oznacza, że będziemy partycypować we wzroście wartości tej inwestycji. Generalnie liczymy na parametry podobne jak osiągane przy projektach typowo komercyjnych, czyli IRR (wewnętrzna stopa zwrotu – red.) rzędu ponad 20 proc. i podwojenie włożonej gotówki – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Perspektywa cięć stóp pozytywnie wpływa na postrzeganie deweloperów mieszkaniowych przez rynek. Paliwem kolejnych wzrostów mogą być dane o sprzedaży za II kwartał – jeśli pokażą one poprawę.
Unibep jest jednym z czternastu graczy, którzy będą mogli się starać o kontrakty drogowe o łącznej wartości 2,3 mld zł netto.
W I kwartale 2025 r. deweloperzy uruchamiali relatywnie dużo projektów, mimo wciąż nie najlepszego otoczenia. Wyraźnie zwolnili jednak z tempem uzyskiwania pozwoleń. Co zmieni na rynku spodziewana obniżka stóp?
Papiery dewelopera na Catalyst są wciąż wyceniane z dyskontem, ale już nie tak mocnym, jak przed świętami. Przełomowych informacji brak, belgijska część grupy walczy o utrzymanie płynności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas