Statut banku został zmieniony przez nadzwyczajne walne zgromadzenie na początku grudnia ubiegłego roku. To jednak nie koniec zmian, bo ten szósty obecnie co do wielkości bilansu bank w Polsce przejął w listopadzie wydzieloną część Raiffeisen Polbanku. Na początku marca zapowiadał, że w kwietniu chce przeprowadzić rebranding przejętej sieci oddziałów polsko-austriackiego banku, który będzie połączony ze zmianą marki BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.
Zmiana szyldów w oddziałach przejmowanego banku (miał około 162 oddziały własne i 62 partnerskie) nastąpi więc już po zmianie nazwy całej grup Od kwietnia oddziały i serwisy internetowe będą oznaczone marką BNP Paribas Bank Polska, nie zmieni się przy tym stylistyka logo ani zielono-biała kolorystyka banku. Zarząd wskazywał, że koszty tej nie będą bardzo znaczące i powinny się zmieścić w zapowiadanych kosztach integracji.
To kolejny przypadek zmiany nazwy banku w Polsce. Santander Bank Polska (do września działał jako BZ WBK) przeprowadził jesienią rebranding swoich placówek oraz tych przejętych w listopadzie wraz z wydzieloną częścią Deutsche Banku Polska. Ta zmiana szykowana była od dłuższego czasu, bo hiszpański Santander jest od ponad ośmiu lat właścicielem tego drugiego co do wielkości banku w Polsce. Głównym katalizatorem zmian nazw są przejęcia banków – duży przejmuje mniejszy, którego marka znika z rynku. Tak najprawdopodobniej będzie w tym roku, jeśli Getin Noble Bank zgodnie z planem połączy się z Idea Bankiem (obie instytucje kontroluje Leszek Czarnecki).