Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.02.2016 13:00 Publikacja: 03.02.2016 13:00
Foto: Bloomberg
Przecena, jakiej doświadczyła w ostatnich miesiącach spora liczba spółek z warszawskiego parkietu, skłoniła ekspertów biorących udział w naszej rywalizacji portfeli fundamentalnych do poszukiwań nowych okazji. Doszło do istotnych roszad w składach portfeli. Wytypowane przed miesiącem firmy nie spełniły pokładanych nadziei, ale nasi eksperci w ubiegłym roku udowodnili, wypracowując duże lepsze niż rynek stopy zwrotu, że są w stanie zarabiać nawet podczas giełdowej bessy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynkowy guru prowadzący popularny program „Mad Money” w telewizji CNBC stał się bohaterem licznych memów wyśmiewających jego zdolności prognostyczne. Zdarzało mu się bowiem spektakularnie mylić tuż przed wstrząsami rynkowymi.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Długie cienie nad dwiema ostatnimi świecami dziennymi głównych krajowych indeksów to pierwsze ważne ostrzeżenie dla inwestorów o możliwym bliskim końcu korekty gwałtownych spadków sprzed dwóch tygodni. Drugie nadchodzi z USA.
Po burzliwych pierwszych tygodniach kwietnia pod wpływem działań zmierzających do deeskalacji globalnej wojny handlowej sytuacja na giełdach uspokoiła się na tyle, że indeksy ruszyły do odrabiania strat.
Wbrew powszechnym oczekiwaniom działania amerykańskiej administracji w erze Trump 2.0 wyraźnie różnią się od tego, co działo się w czasie pierwszej kadencji Donalda Trumpa.
Firmy notowane na warszawskiej giełdzie chętnie posiłkują się skupem akcji, dostrzegając w nim korzyści zarówno dla siebie, jak i akcjonariuszy.
Teorii mających wyjaśniać wzrost rentowności długu widoczny w ostatnich dniach jest wiele. Część analityków podejrzewa, że za wyprzedażą mogą stać Chiny. Władze Państwa Środka zdecydowały się na handlowy odwet na USA, podnosząc swoje karne cło do 84 proc.
W październiku nie wszystkie pomysły inwestycyjne ekspertów się sprawdziły i część z nich poniosła straty. Dlatego w portfelach na kolejny miesiąc pojawiły się nowe propozycje.
Nie wszystkie wrześniowe inwestycje okazały się trafione. Czy październikowe typy przyczynią się do poprawy tegorocznych stóp zwrotu?
Wakacyjna hossa podbija wyniki naszych portfeli. Czy spółki wytypowane na wrzesień pozwolą podtrzymać dobrą passę? Na kogo stawiają eksperci?
Lipcowe typy nie zawiodły, przekładając się pozytywnie na stopy zwrotu z prawie wszystkich portfeli. Czy spółki wytypowane na sierpień pozwolą podtrzymać dobrą passę?
W kwietniu tylko jeden zespół zanotował straty, a średnia jest znacznie lepsza niż WIG. Jakie firmy eksperci typują na ten miesiąc?
Większość pomysłów na dobór spółek na marzec wypaliła – portfele zakończyły miesiąc z przyzwoitym zyskiem. Czy nowe propozycje pozwolą podtrzymać dobrą passę?
Eksperci od analizy fundamentalnej byli w czerwcu lepsi od szerokiego rynku o 2,5 pkt proc. W portfelowych roszadach na ten miesiąc dorzucają tuzin nowych podmiotów, a 16 wyrzucają.
Po udanym styczniu warszawski rynek akcji wyraźnie złapał zadyszkę. Licząc od początku roku, WIG20 jest około 8 proc. pod kreską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas