Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.05.2021 18:54 Publikacja: 18.05.2021 05:00
Foto: materiały prasowe
Minął ponad miesiąc od wypuszczenia na rynek gry „Outriders". Jak zarząd ocenia premierę?
Zainteresowanie grą było bardzo duże. W szczytowym momencie w nasz tytuł na platformie Steam grało ponad 125 tys. graczy jednocześnie, a to liczba, która robi wrażenie. Oczywiście nie wszystko poszło idealnie. Mieliśmy techniczne problemy z serwerami czy błąd związany ze znikaniem ekwipunku. Udostępniliśmy już patch, który go naprawia, zakończyliśmy proces przywracania ekwipunku, wydaliśmy też kolejne „łatki" poprawiające ogólną stabilność rozgrywki. Staramy się na bieżąco wspierać graczy i udoskonalać grę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Informatyczna grupa w 2024 r. wypracowała rekordowy zysk. 2025 r. też zapowiada się dobrze. Portfel zamówień wynosi 10,8 mld zł i jest o 9 proc. wyższy niż rok temu. Akcjonariusze dostaną sutą dywidendę.
Dystrybutor IT konsekwentnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W 2025 r. wypłaci dywidendę w tej samej wysokości co rok wcześniej.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r. Co to oznacza to dla studia i jego wyników?
Działająca w branży kosmicznej spółka jest w fazie intensywnego wzrostu, co przekłada się na efektowne tempo zwyżki przychodów. Na pierwszy zysk netto inwestorzy jeszcze muszą poczekać.
Dzięki planowanemu wzrostowi EBIDTA oraz obniżonemu już zadłużeniu wypłaty pieniędzy akcjonariuszom w kolejnych latach mocno wzrosną.
Dzięki planowanemu wzrostowi EBIDTA oraz zrealizowanemu obniżeniu zadłużenia, transfer do akcjonariuszy w najbliższych latach mocno wzrośnie. Czy będzie to paliwem do dalszego wzrostu wyceny na giełdzie?
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Zarząd zarekomenduje wypłatę ponad 100 mln zł dla akcjonariuszy. To oznacza stopę dywidendy przekraczającą 17 proc. Biznes studia, po kilku trudnych latach, wychodzi na prostą.
Mocne wzrosty na warszawskiej giełdzie skłoniły przedstawicieli Allegro, Protektora, PCF Group czy mBanku do sprzedaży walorów. Ale na drugim biegunie mamy takie firmy, jak: Asseco SEE, Diagnostyka czy PKP Cargo, gdzie zaangażowanie kluczowych osób wzrosło.
Umowa z Sony stała się impulsem do zwyżki. – Perspektywy wynikowe grupy uległy poprawie. Ale nie wydaje mi się, by w takim stopniu, by uzasadnić tak agresywny ruch – mówi Mateusz Chrzanowski, ekspert Noble Securities.
Akcje studia od czwartku podrożały trzykrotnie. Są najwyżej od dwunastu miesięcy. Paliwem do wzrostów jest umowa z Sony i wznowienie prac nad projektem „Victoria”.
Postępująca transformacja cyfrowa oraz inwestycje z unijnych funduszy będą napędzać w tym roku popyt na sprzęt IT i elektronikę.
W piątek akcje studia podrożały o prawie 14 proc., wczoraj o 35 proc., a podczas dzisiejszej sesji wzrost sięga 40 proc. Co się dzieje?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas