Strategia Vivid Games zakłada trzy filary: rozwijanie kompetencji deweloperskich, tworzenie gier mobilnych oraz rozwój poprzez strategiczne partnerstwa.
„Nawiązujemy współpracę z innymi firmami z branży gier komputerowych, wydawcami i dostawcami różnorodnych formatów cyfrowej rozrywki, w celu zwiększenia zasięgu i rozwoju naszych marek. Pomoże nam to promować nasze gry i uzyskać dostęp do nowych rynków, a także w pełni wykorzystać potencjał istniejącej grupy użytkowników” - czytamy w dokumencie opisującym strategię.
Flagowym tytułem Vividu jest gra „Real Boxing”. Spółka chce stworzyć kolejne gry z tej serii, zaczynając od „Real Boxing 3”. Prace nad nią mają ruszyć jeszcze w tym roku.
Czytaj więcej
Notowania Vivid Games w środę po południu traciły 6 proc. i oscylowały w okolicach 2,2 zł. Spółka podała szacunkowe dane finansowe za minione miesiące i zadeklarowała, że jej biznes wychodzi na prostą.
Spółka zakłada, że w 2025 r. „Real Boxing 3” odpowiadać będzie za 40 proc. przychodów, projekt C za 30 proc., „Blast Games” za 20 proc., a pozostałe projekty za 10 proc. Oznacza to znaczącą dywersyfikację. Według najnowszych dostępnych danych (za III kwartał 2022 r.) marka „Real Boxing” odpowiadała za niemal 72 proc. przychodów.