CI Games w nowej odsłonie. Zapowiedzieli gry oraz poprawę wyników finansowych

Studio chce rozwijać dotychczasowe tytuły i pracować nad kolejnymi. Może wejść w nowe działy rynku cyfrowej rozrywki. Deklaruje poprawę wyników finansowych począwszy od 2023 r.

Publikacja: 24.10.2022 21:09

CI Games w nowej odsłonie. Zapowiedzieli gry oraz poprawę wyników finansowych

Foto: mat. pras.

WIG-gry był w poniedziałek najlepszym indeksem branżowym. Zyskiwał ponad 3 proc. Drożały m.in. CD Projekt, SimFabric, Creepy Jar, Ten Square Games oraz CI Games. Notowania tej ostatniej spółki przed południem zyskiwały 4 proc., ale w kolejnych godzinach spadły w okolice piątkowego zamknięcia. Studio w trakcie sesji podało raport aktualizujący strategię do 2027 r. Jej efektem ma być poprawa wyników finansowych począwszy od 2023 r.

Rzut oka na plany

CI Games zaprezentowało plany nowego projektu „Scorpio”. W jego przygotowaniu ma uczestniczyć studio Underdog. Giełdowa grupa pracuje też nad nowym IP z gatunku survival (gry o przetrwaniu). Premierę zaplanowano na lata 2023–2024. Polskie studio wskazuje na duży potencjał tego działu. Liczba graczy w kluczowych globalnych tytułach o tej tematyce w ciągu ostatnich 18 miesięcy wzrosła o 48 proc.

Kolejnym filarem działalności CI Games mają być gry akcji RPG (ang. role playing game). Spółka wskazuje m.in. na bardzo dobre przyjęcie zapowiedzi „The Lords of the Fallen” na tegorocznych targach Gamescom. Gra ma się ukazać w 2023 r., a pod koniec 2022 r. studio upubliczni jej szczegóły. Kolejnym filarem strategii pozostaje seria „Sniper”. Dotychczasowe odsłony od 2011 r. sprzedały się w 13 mln egzemplarzy. Spółka zapowiedziała kolejną część gry, która będzie realizowana z zewnętrznym partnerem.

W ramach grupy nadal będzie się rozwijać United Label, czyli wydawnicze ramię CI Games. Ma wydawać od jednego do trzech tytułów rocznie. CI Games zasygnalizowało również, że może poszerzyć portfel o nowe gry. Chce też dostosowywać swoje kluczowe tytuły do nowych formatów. Takich jak gry mobilne, VR oraz filmy i TV.

– Szukamy firm, które mają duże doświadczenie w tych formatach i pomogłyby nam przenieść do nich nasze IP – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji Marek Tymiński, prezes CI Games.

Globalne trendy

Łączenie różnych kanałów cyfrowych w poszukiwaniu efektów synergii to coraz wyraźniejszy trend w sektorze gier. Pojawił się również w zaktualizowanej w tym miesiącu strategii CD Projektu. W przypadku tego studia strzałem w dziesiątkę okazało się m.in. nawiązanie współpracy z Netfliksem i stworzenie serialu „Anime Cyberpunk: Edgerunners”, który 13 września 2022 r. zadebiutował i od tego czasu mocno wspiera statystyki „Cyberpunka”. Z kolei wcześniej wsparcie za sprawą netfliksowego serialu dostała gra „Wiedźmin, po premierze pierwszego sezonu (w tym przypadku polska spółka nie była stroną uczestniczącą w powstawaniu filmu).

W strategiach CI Games i CD Projektu można znaleźć więcej punktów wspólnych, m.in. otworzenie się na współpracę z zewnętrznymi podmiotami, jeśli chodzi o przenoszenie kluczowych tytułów na inne formaty (np. w dziale mobilnym).

Globalny rynek gier mimo spowolnienia gospodarczego w najbliższych latach powinien dalej rosnąć. Według firmy Newzoo w tym roku sięgnie 200 mld USD. W 2025 r. będzie to 226 mld USD. Największą część stanowią gry mobilne.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska