CD Projekt rozgrzewa inwestorów

Najwyższy na giełdzie obrót i wzrost notowań - tak rynek reaguje na ogłoszoną wczoraj wieczorem aktualizację strategii. Jakie plany ma studio?

Publikacja: 05.10.2022 13:16

CD Projekt rozgrzewa inwestorów

Foto: Adobestock

W środę rano notowania CD Projektu zyskiwały nawet kilkanaście procent. W kolejnych godzinach entuzjazm inwestorów osłabł, ale nadal dominuje popyt. Około godz. 13 za akcję studia trzeba zapłacić 113,4 zł, po wzroście o prawie 5 proc. Uwagę zwraca też duża aktywność inwestorów. Wartość obrotu akcjami CD Projektu tylko w pierwszej połowie sesji przekroczyła 180 mln zł. Jest dziś najwyższa na GPW. Daleko za producentem gier są kolejne podmioty: Dino (wartość obrotów od rana ma wartość około 40 mln zł) oraz PKN Orlen (około 30 mln zł).

CD Projekt w zaktualizowanej wczoraj strategii nakreślił plan dotyczący powstawania poszczególnych produkcji. Jest ich rekordowo dużo. W nadchodzących latach studio zamierza wydać m.in. produkcje w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej. Prowadzi też prace koncepcyjne nad autorskim, trzecim IP, o kryptonimie „Hadar”.

Podczas środowej konferencji prasowej przedstawiciele studia podtrzymali wcześniejsze zapowiedzi dotyczące wydania dodatku do „Cyberpunka” w 2023 r. oraz „Wiedźmina 3” w wersji na konsole nowej generacji w czwartym kwartale 2022 r.

W strategii nie znalazły się zapisy dotyczące fuzji i przejęć, ale zarząd podkreśla, że cały czas taka opcja istnieje.

- Mówiliśmy o przejęciach przy okazji poprzedniej aktualizacji strategii. To, że teraz o tym nie powiedzieliśmy nie oznacza, że rezygnujemy z tych planów. Cały czas jesteśmy otwarci na rozmowy, ale obecnie nie mamy informacji, którymi moglibyśmy się podzielić - powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu. Zasygnalizował również, że spółka znacząco zwiększy zatrudnienie. Średnio co roku grupa powiększała się o około 100 osób rocznie.

- Chcemy to tempo zwiększyć - zapowiedział prezes. Będzie to efektem nie tylko zatrudniania nowych osób w Polsce, ale również w Ameryce Północnej, gdzie spółka otworzy nowe studio.

Polska firma otwiera się na licencjonowanie swoich franczyz w segmencie mobilnym. Pracuje również nad nowym programem motywacyjnym.

- Chcemy przedstawić inne podejście, oparte na doświadczeniach firm amerykańskich. Naszym celem jest zadbanie o to, żeby zmotywować i związać kluczowych pracowników z firmą na stałe, a nie nagradzać ich raz na jakiś czas za realizację konkretnych projektów - zapowiedział Kiciński. Podkreślił również, że spółka nie szuka inwestora branżowego.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska