Pierwszy tego typu obiekt powstał w 2006 roku w Cinema City Bemowo, w Warszawie.
W Poznaniu, w Cinema City Kinepolis, firma doinstalowała dodatkowe wyposażenie (np. ruszające się krzesła, urządzenia do emisji dymów).Teraz w sześciu multimedialnych salach kinowych widzowie będą mogli uczestniczyć w programie edukacyjno-rozrywkowym, łączącym obraz z efektami specjalnymi. Program trwający około 3-4 godzin, obejmuje różne cykle tematyczne takie jak np. podróże kosmiczne, wszystko o człowieku (wędrówka wewnątrz organów ludzkiego ciała). W każdej z sal: inspiracji, interakcji, wyobraźni, muzyki, ruchu oraz sali 3D, wybrany temat przedstawiany jest z innej perspektywy, ułatwiającej jego doświadczenie wszystkimi zmysłami.Oferta jest przeznaczona dla dzieci, młodzieży, grup szkolnych oraz całych rodzin.
Zdaniem Joanny Kotłowskiej, odpowiedzialnej za relacje inwestorskie w Cinema City, projekt ma na celu przyciągnięcie widzów do kina w godzinach rannych, gdy frekwencja jest niższa. - Jest to dodatkowe źródło przychodów dla firmy – mówi Kotłowska, nie podaje jednak szczegółów.
Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu. Spółka zależna CCI w Polsce, Cinema City Poland, prowadzi 26 multipleksów z 288 salami kinowymi. 34 proc. wszystkich sprzedanych biletów w Polsce w 2008 roku przypadło Cinema City.
W Polsce spółka oferuje także usługi reklamy kinowej poprzez spółkę New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez spółkę Forum Film.