Prezesem Simple może zostać Bogusław Mitura

Paweł Zdunek, który kierował firmą przez ostatnie 15 miesięcy, zrezygnował z zajmowanego stanowiska

Publikacja: 16.06.2010 08:40

Bogusław Mitura, największy akcjonariusz Simple, twierdzi, że spółką interesują się inwestorzy branż

Bogusław Mitura, największy akcjonariusz Simple, twierdzi, że spółką interesują się inwestorzy branżowi i finansowi

Foto: Archiwum

Bogusław Mitura jest naturalnym i głównym kandydatem na stanowisko prezesa Simple – uważa Paweł Zdunek, który do 20 lipca będzie kierował informatyczną spółką. Odchodzi ze spółki bo, jak twierdzi, zrealizował już swoją misję, którą była restrukturyzacja firmy.

Mitura to znana postać w branży IT. Był jednym z założycieli ABG (obecnie część Asseco Poland) i do połowy 2007 r. wiceprezesem tej spółki. W połowie 2008 r. wykupił niektórych założycieli Simple i został największym akcjonariuszem giełdowego producenta oprogramowania dla przedsiębiorstw (ERP). Kontroluje ponad 25 proc. głosów. Ponad 20 proc. głosów należy do firmy Cron, za którą stoi Zdunek.

[srodtytul]Następca poszukiwany[/srodtytul]

Główny akcjonariusz nie chce potwierdzić, że przejmie stery w Simple. Gdy wchodził do spółki, mówił, że nie chce się angażować w zarządzanie operacyjne. – O tym, kto będzie prezesem, decyduje rada nadzorcza – przypomina. Przyznaje jednak, że jeśli otrzyma taką propozycję, poważnie weźmie ją pod uwagę. Może liczyć na wsparcie Crona. – Jako znaczący udziałowiec popieramy kandydaturę pana Mitury na stanowisko prezesa Simple – zapewnia Zdunek.

[srodtytul]Skok do przodu[/srodtytul]

Pod kierownictwem ustępującego prezesa Simple przeszło spore zmiany. Firma odświeżyła ofertę produktową. Rozbudowała pion sprzedaży, co zaowocowało, mimo kryzysu w branży IT, lepszymi wynikami. W 2009 r. zysk netto sięgnął 0,9 mln zł i był dwa razy większy niż rok wcześniej. Spółka, po raz pierwszy w historii chce wypłacić dywidendę (walne w tej sprawie zwołano na 22 czerwca).

– Uważam, że Simple dojrzało, żeby wykonać duży skok do przodu, przejmując inne firmy z branży. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie – twierdzi Mitura. Nie zdradza szczegółów. Zakupy mogą być finansowane papierami nowej emisji. -Poprawiająca się kondycja spółki sprawia, że zaczynają się nią interesować inwestorzy finansowi i branżowi, którzy zgłaszają gotowość nabycia akcji – twierdzi główny udziałowiec.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska